TVN Meteo | Pogoda

Alerty IMGW - silny wiatr. Niebezpiecznie w części kraju

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw//rzw
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na czwartek 27.01
Prognoza pogody na czwartek 27.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 25.10

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w części województwa dolnośląskiego. Jak przewidują synoptycy, porywy mogą tam sięgać 80 kilometrów na godzinę.

W poniedziałek w części Polski może znowu silniej powiać. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Alerty IMGW pierwszego stopnia: silny wiatr

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w województwie dolnośląskim, w powiatach: wałbrzyskim, Wałbrzych, kłodzkim i ząbkowickim.

Lokalnie obserwuje i nadal prognozuje się południowy wiatr o średniej prędkości od 25 do 40 kilometrów na godzinę. W porywach wiatr może rozpędzać się 80 km/h, z południa.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Alarm pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Prędkość i siła wiatru - jak je określamyPAP/Adam Ziemienowicz

Autor:kw//rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości