Burze z gradem i silne porywy wiatru. Sprawdź, gdzie IMGW może wydać alerty

Autor:
anw
Źródło:
IMGW
Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Synoptycy IMGW wydali prognozę pogodowych zagrożeń na kolejne dni. Wynika z niej, że pojawią się burze z gradem, miejscami też powieje silny wiatr. Sprawdź, gdzie aura może być groźna.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń na najbliższe dni.

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielę: burze z gradem

W niedzielę IMGW planuje wydać alerty przed burzami z gradem w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim (w powiatach zachodnich), kujawsko-pomorskim (w powiatach północnych).

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielęIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałek: burze z gradem

W poniedziałek ostrzeżenia przed burzami z gradem mogą pojawić się na terenie województwa: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałekIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorek: silny wiatr

We wtorek na północy kraju może wiać silny wiatr. IMGW może wydać przed tym pogodowym zagrożeniem alarmy pierwszego stopnia w województwie pomorskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorekIMGW

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Prędkość i siła wiatru - jak je określamyPAP/Adam Ziemienowicz

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstają burze z grademPAP/Maria Samczuk, Adam Ziemienowicz

Autor:anw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości