Burzom będzie towarzyszyć ulewny deszcz. Obowiązują żółte alarmy IMGW

Autor:
as,kw,anw
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Synoptycy IMGW ostrzegają przed silnym deszczem z burzami. Alarmy pierwszego stopnia obowiązują w pięciu województwach. Podczas wyładowań może spaść nawet 30 litrów wody na metr kwadratowy. Sprawdź, gdzie aura da się we znaki.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alerty pierwszego stopnia ostrzegające przed silnym deszczem z burzami.

Alerty IMGW - silny deszcz z burzami

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami obowiązuje w województwach: dolnośląskim, opolskim i śląskim, a także częściowo w województwie wielkopolskim (powiat kępiński) oraz małopolskim (powiaty: olkuski, chrzanowski, oświęcimski, wadowicki i suski).

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu może sięgnąć nawet 30 litrów na metr kwadratowy. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru dochodzącymi do 60 kilometrów na godzinę. Lokalnie może wystąpić grad.

Alerty wejdą w życie o godz. 3 i wygasną o godz. 13 w sobotę.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW, sobota 03.06IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:as,kw,anw

Źródło: tvnmeteo.pl, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości