Najnowsze

Zbliża się ochłodzenie. Lokalnie spadnie deszcz ze śniegiem, a rano ściśnie mróz

Najnowsze

Maciej Dolega o pogodzie w najbliższych dniach
Maciej Dolega o pogodzie w najbliższych dniach

Pogoda nie dopisze. Najbliższe dni początkowo przyniosą burze, a później spadek temperatury i lokalne opady deszczu ze śniegiem. Sam deszcz będzie nam jednak towarzyszył przez większość tygodnia.

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżem znad Europy Środkowej. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne.

Deszcz i lokalne burze

Niedziela zapowiada się pochmurno, ale z przejaśnieniami. Okresami spodziewamy się też opadów (do 5-15 l/mkw.), a na wschodzie i południowym wschodzie - burz z silnym wiatrem. Temperatura wyniesie od 9 st. C na Wybrzeżu, przez 13 st. C w centrum, do 20 st. C na Lubelszczyźnie. Wiatr powieje z północnego zachodu i zachodu. Będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, na Wybrzeżu w porywach do 60 km/h.

Początek tygodnia także ma być pełen chmur, z których lokalnie pokropi (do 1-5 l/mkw.), jednak możemy też liczyć na chwile ze słońcem. Temperatura w poniedziałek wyniesie od 8 st. C na Wybrzeżu, przez 12 st. C w centrum, do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Północny wiatr powieje słabo i umiarkowanie, a na północy okresami dość silnie. Na Wybrzeżu spodziewamy się porywów do 50 km/h.

Prognoza opadów na najbliższe dni (ventusky.com)
Prognoza opadów na najbliższe dni (ventusky.com)

Miejscami deszcz ze śniegiem

Wtorek miejscami będzie pogodny - szczególnie na zachodzie kraju. Niestety w całej Polsce znacznie spadnie temperatura. Rano na północy miejscami może być nawet do -2 st. C. W ciągu dnia termometry wskażą od 5 st. C na Wybrzeżu, przez 8 st. C w centrum, do 9 st. C na zachodzie. W większości kraju będzie też przelotnie padać deszcz i deszcz ze śniegiem (do 1-5 l/mkw.). Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany Wiatr.

Rano do -5 stopni

Środa w całym kraju ma być pochmurna z większymi przejaśnieniami. Na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku na ogół nie powinno padać, jednak w większości kraju spodziewamy się deszczu (do 1-5 l/mkw.). Temperatura w nocy także mocno spadnie i rano miejscami termometry wskażą -5 st. C. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Podlasiu, przez 9 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, a na północy okresami dość silny.

Czwartek w wielu regionach zapowiada się pogodnie. Więcej chmur pojawi się jedynie na północy i wschodzie kraju. Tam też może spaść do 1-5 l/mkw. deszczu. Temperatura zacznie rosnąć i w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 10 st. C na Podlasiu, przez 13 st. C w centrum, do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr wiejący z zachodu będzie słaby i umiarkowany, a na północy okresami dość silny.

Autor: zupi/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości