Zalane ulice, odwołane loty. Monachium po burzy


Burzowa pogoda daje się we znaki nie tylko w Polsce. W środę gwałtowna burza przetoczyła się nad Górną Bawarią. Ulewny deszcz w krótkim czasie zalał ulice i spowodował liczne podtopienia piwnic w Monachium. Uderzenie pioruna doprowadziło do awarii, która czasowo sparaliżowała ruch na miejscowym lotnisku.

Podczas burzy, która przeszła nad Monachium w czwartek popołudniu, ulewie towarzyszyły silne porywy wiatru osiągające prędkość 96-112 km/h. Uderzenie pioruna uszkodziło nadajnik na tamtejszym lotnisku. Z powodu awarii i trudnych warunków pogodowych odwołano ponad 20 startów i lądowań, a ponad 200 lotów było opóźnionych.

Intensywne opady spowodowały także poważne utrudnienia w ruchu ulicznym. Woda zalała drogi i przejścia podziemne. Monachijska straż pożarna odebrała wiele zgłoszeń o podtopieniach piwnic i powalonych drezewach. Tylko na terenie miasta strażacy interweniowali 100 razy.

Podobne zgłoszenia napływały również z rejonów leżących nad znajdującymi się na półudniowy zachód od miasta pobliskimi jeziorami Starnberg i Ammersee. Intensywne opady i porywisty wiatr w środę po południu dawały się we znaki w całej Bawarii.

Autor: js / Źródło: PAP/EPA, Abendszeitung Muenchen

Pozostałe wiadomości