Żagle? Wyłącznie w Grecji

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

W sobotę na Bałtyku, na polskich jeziorach i w Chorwacji żeglujący nie mają czego szukać. Lepiej, żeby miłośnicy tego rodzaju aktywności pomyśleli o wypoczynku w Grecji.

Najwietrzniej w sobotę na zachodnim wybrzeżu - w Ustce i w Kołobrzegu maksymalnie 7 st. w skali Beauforta, a w Międzyzdrojach aż 8 st. Nie będzie tam też specjalnie ciepło - od 15 do 17 st. C. Przez cały dzień żeglarzom towarzyszyć będą przelotne opady deszczu. Podobnie sytuacja przedstawia się w Łebie i na wschód od Zatoki Gdańskiej, ale należy się tam spodziewać średnio 5-6B.

Burze nad Solińskim

W pasie od jeziora Mamry po Jezioro Zegrzyńskie popada, ale pojawi się też słońce. Najwięcej nad jeziorami Nidzkim i Zegrzyńskim. Od 15 st. C na północy do 20 st. na południu - na działanie takich temperatur wystawieni będą żeglujący po jeziorach. Siła wiatru zawaha się od 3 do 7B, z tym że im dalej na wschód wysunięte jezioro, tym silniejsze porywy wiatru.

W Bieszczadach, nad Jeziorem Solińskim, rozpęta się burza.

Deszcze nad Bałtykiem

W miarę spokojnie będzie za to na otwartym morzu. Choć nad Bałtykiem Zachodnim i Środkowym powieje nieco silniej (do 7 st. B), nie przewiduje się tam wyładowań atmosferycznych, tylko deszcz. Nad Bałtykiem Wschodnim w sobotę najładniej, 18 st. C, maksymalnie 3B, słońce wyglądające zza chmur. Cieśniny Duńskie - tam temperatura wyniesie tyle, co nad Bałtykiem Wschodnim, ale wiatry będą już silniejsze (nawet 7B).

Chorwacja nie sprzyja żeglarzom

W Grecji kolejny słoneczny dzień. Na wodach najspokojniej na wschodzie kraju. Tam wiatry utrzymają się na poziomie 2-3B. Na zachodzie sięgną 5B. Temperatura da się żeglarzom we znaki - nawet 36 st. C pokażą termometry na Sporadach.

Pogoda w Chorwacji pogorszy się. Wiatr o sile 4B, burze i wysokie temperatury - w takich warunkach nie będzie się pływało najlepiej. Przyjemnie, choć i tak deszczowo, tylko na południu kraju.

Autor: map//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości