Woda wyrzuciła je na brzeg. Manatom pomogli ludzie


Dwa bezradne manaty leżały na plaży na Florydzie. Nie mogły samodzielnie wrócić do wody, potrzebowały pomocy ludzi. Na ratunek ruszyło kilkanaście osób.

Jak powiedziała kapitan Tamra Malphurs z patrolu Volusia County Beach, służby dostały zgłoszenie o dwóch manatach, które znaleziono na plaży Smyrna Dunes Park na Florydzie. Woda wyrzuciła je na brzeg w poniedziałek.

Późnym popołudniem zwierzęta zostały przeniesione do wody, tak by mogły odpłynąć i wrócić do swojego naturalnego środowiska. W akcji wzięło udział kilkanaście osób.

Gdzie można spotkać manaty?

Manaty należą do rodziny ssaków wodnych łożyskowych. Zamieszkują przybrzeżne rejony zachodniej części Atlantyku, od Florydy po północną Brazylię oraz baseny Amazonki i Orinoko. Pierwsze osobniki pojawiły się na przełomie eocenu i oligocenu na terenie Ameryki Południowej.

Manaty są poławiane przez ludzi z powodu smacznego mięsa. Pływają powoli, przez co stanowią łatwy łup dla kłusowników, którzy pomimo ochrony prawnej nadal na nie polują. W klasyfikacji Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody zaliczane są do gatunków narażonych na wyginięcie.

Autor: dd/aw / Źródło: FOX35 Orlando, Wikipedia

Źródło zdjęcia głównego: [2018 Cable News Network All Right Reserved]

Pozostałe wiadomości