Transmisja zaćmienia Krwawego Księżyca na żywo na tvnmeteo.pl

Nocą na niebie powinno być pogodnie
Nocą na niebie powinno być pogodnie
TVN 24
TVN 24Nocą na niebie powinno być pogodnie

O godzinie 2 w nocy rozpoczyna się zaćmienie Księżyca. Zobacz transmisję Karola Wójcickiego. Bądź z nami i dowiedz się wiecej na temat tego niecodziennego zjawiska. - Pogoda będzie nam sprzyjać - zapowiedział Tomasz Wasilewski.

- To niezwykłe zjawisko. Zachęcam do jego oglądania. Bardzo rzadko się je widzi. - powiedział Krzysztof Ziołkowski, Centrum Badań Kosmicznych PAN. - Księżyc będzie wyjątkowo duży, ponieważ jest on najbliżej z możliwych odległości, jakie ma do Ziemi - dodał. - Całkowite zaćmienie potrwa ponad godzinę - poinformował Ziołkowski.

Czekamy na Wasze zdjęcia Księżyca, które możecie przesyłać na Kontakt 24.

Transmisja LIVE

Zobacz zaćmienie na żywo podczas transmisji Karola Wójcickiego "Z głową w gwiazdach LIVE". Rozpoczyna się o godzinie 2 w nocy.

Przejrzyście ale chłodno

- Pogoda jak najbardziej będzie nam sprzyjać. Nad naszym krajem rozrasta się wyż, dlatego zachmurzenie będzie maleć - zapowiada Tomasz Wasilewski, prezenter i synoptyk TVN Meteo.

Wieczorem na południu kraju zachmurzenie było największe. Wasilewski pociesza, że będzie ono zanikać i mieszkańcy tych rejonów także będą mogli podziwiać Krwawy Księżyc.

- Między 4 a 5 nad ranem, kiedy przewidujemy kulminację zjawiska, niebo w wielu miejscach będzie bezchmurne - dodaje Wasilewski.

Radzimy jednak ciepło się ubrać.

- Noc będzie chłodna. Na zachodzie możliwe są przygruntowe przymrozki do -1 stopnia - Więcej na temat pogody na nadchodzące godziny dowiesz się w prognozie.

W towarzystwie trzech planet

Podczas, gdy Księżyca musimy wypatrywać po zachodniej stronie nieba, warto rozejrzeć się dookoła.

- Na wschodniej stronie nieba będą widoczne trzy jasne planety - powiedział Ziołkowski.

Najjaśniejszą będzie Wenus, a towarzyszyć jej będzie Jowisz i Mars.

Zobacz całą rozmowę z doktorem Krzysztofem Ziołkowskim:

Pogoda podczas nocy z Krwawym Księżycem
Pogoda podczas nocy z Krwawym Księżycemtvn24

Autor: AD/kka / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: NASA

Pozostałe wiadomości