Najnowsze

Starożytna cywilizacja na Marsie? Internauci widzą na zdjęciu NASA działalność kosmitów

Najnowsze

Na zdjęciu z Marsa widać "starożytną ścianę"

Od dawna poszukujemy we Wszechświecie śladów obcych cywilizacji. Ostatnio NASA opublikowała zdjęcie, które wywołało poruszenie, szczególnie wśród entuzjastów teorii o istnieniu UFO. Na fotografii widać obiekt określany "starożytną ścianą".

Marsjański łazik odkrył coś, co - według niektórych - może być dowodem na istnienie obcej cywilizacji. Na jednym ze zdjęć zrobionych przez Curiosity, widać obiekt, który wygląda, jak "starożytna ściana". Pojawiła się podchwycona przez internautów z całego świata teoria, że może to być fragment pradawnego miasta, zbudowanego przez inteligentną obcą cywilizację.

Coraz więcej śladów

Na zdjęciu z Marsa widać "starożytną ścianę"

Autor artykułu zamieszczonego na stronie Ancient Code uważa, że w ostatnich latach liczba obrazów z Marsa rzekomo przedstawiających ślady obcych cywilizacji znacznie wzrosła. Tak naprawdę na prawie każdym zdjęciu wykonanym przez łaziki można doszukać się struktur, które wyglądają, jakby ktoś ingerował w ich tworzenie, np. jakby były wyrzeźbione. W większości przypadków mamy do czynienia z pareidolią, czyli zjawiskiem polegającym na dopatrywaniu się znajomych kształtów w przypadkowych szczegółach. Entuzjaści teorii o istnieniu obcych cywilizacji uważają jednak, że niektóre z tajemniczych obiektów nie mogą być wyłącznie wytworem naszej wyobraźni.

"Starożytna ściana" na Marsie (fot. NASA)

Ukryć starożytną cywilizację

W czerwcu pojawiły się nawet doniesienia o tym, że NASA próbuje ukryć starożytne miasto, które odkryto na Marsie. Stało się to po tym, jak Laboratorium Napędu Odrzutowego (ang. Jet Propulsion Laboratory), jedno z centrów badawczych NASA, opublikowało maleńkie, czarno-białe zdjęcie z powierzchni Czerwonej Planety. W ogromnym powiększeniu dało się na nim dostrzec kształty przypominające budynki, na co od razu zwrócili uwagę poszukiwacze obcych cywilizacji.

Jeden z nich, Scott Waring, uważa wręcz, że NASA ukrywa dowody, które mogłyby świadczyć o istnieniu starożytnych miast na Marsie. Według Waringa NASA w czerwcu specjalnie opublikowała zdjęcie z Czerwonej Planety w tak małym rozmiarze, by nie dało się zobaczyć na nim miasta obcej cywilizacji. Miałaby to być polityka rządu, który chciał w ten sposób ukryć bardzo ważny dowód na istnienie życia pozaziemskiego.

Waring nie jest jedyną osobą, która wierzy w to, iż Mars był niegdyś zamieszkiwany przez inteligentne istoty zdolne do zbudowania miasta. Doktor teoretycznej fizyki plazmy, John Brandenburg z Uniwersytetu Kalifornijskiego, uważa, że dawno temu cywilizacja marsjańska zmierzyła się z wrogością innych obcych istot. Te miały zgładzić marsjańskie społeczeństwo za pomocą bomby atomowej. Jego badania na ten temat zostały opublikowane w serwisie "Journal od Cosmology".

Kolonizacja Marsa

Choć niektórzy uważają, że Mars był już wcześniej zamieszkiwany, obecnie Elon Musk, kontrowersyjny miliarder, chce wysłać na Czerwoną Planetę ludzi. Ostatnio przedstawiono plan pierwszego załogowego lotu na Marsa. Zobacz, co o pomyśle szefa firmy SpaceX mówił Karol Wójcicki.

Czy w przyszłości będzie można osiedlić się na Marsie?
Czy w przyszłości będzie można osiedlić się na Marsie?TVN 24 BiŚ

Autor: zupi/map / Źródło: natureworldnews.com

Pozostałe wiadomości