Prognoza pogody na dziś: kolejny dzień zawiei i zamieci

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę

Czeka nas kolejny śnieżny dzień, podczas którego nie zabraknie silniejszych podmuchów wiatru. Porywy dochodzące do 60 km/h, jakich spodziewamy się miejscami, spowodują zamiecie i zawieje.

Środa będzie pochmurna, z niewielkimi przejaśnieniami na południowym wschodzie i na Pomorzu Zachodnim. W całym kraju okresami poprószy. W pasie od Podlasia oraz Mazur i Warmii, przez centrum, po Śląsk i Małopolskę opady będą umiarkowane i dość intensywne, dochodzące do 5 cm, a w górach do 8 cm.

Temperatura maksymalna wyniesie od -3 st. C na Podlasiu, na Mazurach i Warmii, -2 st. C w centrum kraju do 0 st. C na Podkarpaciu, na Lubelszczyźnie oraz na Pomorzu Zachodnim.

Powieje słabo i umiarkowanie, a na zachodzie i na północy dość silnie - w porywach do 60 km/h.

Dominacja mrozu

Za sprawą napływającego z północnego wschodu arktycznego powietrza dominować będzie odczucie mrozu, jedynie na północnym zachodzie i południowym wschodzie - zimna. Wilgotność powietrza bardzo wysoka, od 70 proc. na Pomorzu Zachodnim do 90 proc. w centrum, spotęguje odczucie chłodu. Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą niekorzystne.

Prognoza pogody dla meteoropatów na środę
Prognoza pogody dla meteoropatów na środę

Prognoza pogody dla największych polskich miast

Prognoza pogody dla Trójmiasta

Dzień: pochmurno, okresami opady śniegu, do 3-5 cm. Temp. maks. -2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1018 hPa, rośnie.

Prognoza pogody dla Poznania

Dzień: pochmurno z opadami śniegu. Temp. maks. -1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północny. Ciśnienie około południa 1007 hPa, rośnie.

Prognoza pogody dla Warszawy

Dzień: pochmurno z opadami śniegu, do 4 cm. Temp. maks. -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie w Warszawie około południa 997 hPa, wolno rośnie.

Prognoza pogody dla Wrocławia

Dzień: pochmurno z opadami śniegu. Temp. maks. -2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północny. Ciśnienie około południa 1003 hPa, rośnie.

Prognoza pogody dla Krakowa

Dzień: pochmurno z opadami śniegu. Temp. maks. -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie około południa 988 hPa, rośnie.

Autor: mm,map//bgr / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości