Prognoza pogody na dziś: dzień pod znakiem opadów, do 25 stopni

[object Object]
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/20

Poniedziałek przyniesie w wielu regionach pochmurną i deszczową aurę. Mogą wystąpić burze z gradem i sporymi opadami. Na termometrach zobaczymy nawet 25 stopni Celsjusza.

W poniedziałek na niebie utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie, okresami wystąpią opady deszczu dochodzące do 10-20 litrów na metr kwadratowy. Z południa na północ Polski przemieszczać się będą burze z gradem i opadami. Miejscami spadnie nawet 40 l/mkw. deszczu.

Na termometrach zobaczymy od 21 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 24 st. C w centrum kraju, po 25 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Chwilami będzie się wzmagał. W burzach rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność na przeważającym obszarze kraju będzie oscylować w granicach 70-80 procent. Poniżej tych wartości spadnie na południu. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeo będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek
Warunki biometeorologiczne w poniedziałektvnmeteo.pl

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie, okresami popada deszcz. Po południu niewykluczona jest też burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Powieje południowo-wschodni słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. W burzach rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie około południa dojdzie do 993 hPa, spada.

TRÓJMIASTO

Zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże, okresami wystąpią opady deszczu, po południu przejdzie burza. Temperatura osiągnie 22 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach - do 90 km/godz. Ciśnienie około południa 1007 hPa i spada.

POZNAŃ

Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, okresami spadnie deszcz, po południu możliwa jest burza. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą 23 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami może się wzmagać, najbardziej w burzach, do 90 km/h. Ciśnienie około południa dojdzie do 992 hPa, spada.

WROCŁAW

Utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie, a okresami spadnie deszcz. Po południu niewykluczona jest burza. Termometry pokażą 22 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. W burzach osiągnie do 90 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 988 hPa, spada.

KRAKÓW

Zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże, możliwy jest deszcz i burza. Temperatura osiągnie 23 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami w burzach będzie się wzmagał do 90 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 976 hPa, spada.

Autor: kw,dd/map,aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości