Prognoza pogody na 16 dni: maleją szanse na białe święta

Prognoza pogody na 16 dni
Prognoza pogody na 16 dni
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na 16 dni

Nowy tydzień zaczniemy od uspokojenia w pogodzie - osłabnie wiatr i zrobi się pogodniej. Tę poprawę będziemy zawdzięczać wyżowi, który w poniedziałek będzie na południe od Polski.

Jednocześnie wietrzny niż, który odejdzie nad wschodnią Europę otworzy drogę do napływu chłodniejszego powietrza (patrz mapa). Taka sytuacja utrzyma się w pierwszej połowie tygodnia, bo w drugiej do głosu dojdą niże z zachodu kontynentu. Wtedy pogoda znowu się popsuje, ale zarazem będzie cieplejsza.

Chłodny początek tygodnia

Od poniedziałku zatem chłodniej niż ostatnio bywało – na wschodzie kraju w dzień około 0 stopni, a na zachodzie temperatura o kilka stopni wyższa. Po kilku wyraźnie zimniejszych dniach pod koniec tygodnia ociepli się do 10, a nawet 11 stopni i znowu najcieplejszy będzie zachód. W przedświątecznym tygodniu też będzie utrzymywać się dodatnia i wysoka – jak na grudzień – temperatura do 8, 10 stopni. W czasie świąt również powyżej zera: od 1 do 7 stopni i opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Po świętach też na razie nie widać zimowej pogody, bo ma być nawet +10 stopni.

Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości