Wielka ucieczka gorąca z Polski. To może być ostatni tak ciepły dzień w tym roku

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Tomasz Wasilewski rysuje pogodę w Europie
Tomasz Wasilewski rysuje pogodę w Europietvnmeteo.pl
wideo 2/3
Wasyl 10.09

Piątek to prawdopodobnie ostatni dzień gorącej pogody w naszym kraju w najbliższym czasie. Jak powiedział prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, przedstawiając pogodę na weekend, od zachodu ma nadejść niż z frontami, który "podgryzie" nas, przynosząc chłód, deszcz, a także wyładowania atmosferyczne.

Piątkowy poranek przyniósł Polsce pogodną aurę i na ogół czyste niebo. Jest bardzo ciepło. To ciepłe powietrze, które napływa do nas od kilku dni, w czwartek dotarło także do Skandynawii. W południowej Norwegii padł rekord temperatury we wrześniu - termometry pokazały tam 29 stopni Celsjusza. To niewiele mniej niż w południowych Włoszech, gdzie temperatura sięgnęła 32 stopni. Polskę to gorąco już niebawem opuści. Jak zaznaczył Wasilewski, piątek ma być ostatnim dniem w tym roku, kiedy na mapach z prognozą pogody będzie można zobaczyć nawet 28 stopni Celsjusza. Tak gorąco ma być na Dolnym Śląsku.

- Jesteśmy jeszcze pod wpływem pogodnego wyżu, który znajduje się na wschodzie, i sprowadza do nas ciepło. Natomiast od zachodu stopniowo będziemy podgryzani przez niż i fronty atmosferyczne, które zamierzają w czasie weekendu przyjść nad Polskę - opowiadał prezenter.

To one zmienią pogodę w naszym kraju.

Pogoda na weekend i w następnych dniach – co nas czeka

U naszych zachodnich sąsiadów, kilkaset kilometrów od granicy, pojawiły się burze. Jak mówił w programie "Wstajesz i weekend" prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, takie zjawiska w weekend czekają i nas. Burze nie będą bardzo aktywne, nie będzie ich też bardzo dużo.

- To już jest taka pora roku, że fronty, nawet te burzowe, są zdecydowanie mniej aktywne. Wskaźnik, który określa prawdopodobieństwo wystąpienia burz i ich nasilenie, jest zdecydowanie niższy niż w czasie upałów - mówił na antenie TVN24.

Jak dodał, część deszczowego i burzowego frontu ma zaznaczyć się w Polsce już w piątek wieczorem. W pozostałych regionach dzień i noc zapowiadają się pogodnie.

O ile jeszcze w weekend możemy spodziewać się temperatury rzędu 25 stopni, o tyle po weekendzie zrobi się nieco chłodniej.

Całość rozmowy z Tomaszem Wasilewskim zobaczysz tutaj:

Tomasz Wasilewski o pogodzie w piątek
Tomasz Wasilewski o pogodzie w piątektvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości