Najnowsze

Dostaniemy się pod wpływ głębokiego niżu. W czwartek warto zachować ostrożność. Weekend z ciepłą aurą

Najnowsze

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w najbliższych dniachVentusky.com
wideo 2/4
Pogoda na pięć dni 22-26.09

Pogoda na weekend upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia z rozpogodzeniami. Lokalnie może popadać deszcz.

W nocy z wtorku na środę od północnego zachodu Polska dostanie się pod wpływ płytkiej zatoki niżowej ze słabo zaznaczonym frontem atmosferycznym. Strefa frontowa w ciągu nocy stopniowo obejmie zachodnią połowę kraju, aby nad ranem dotrzeć do gór i w kolejnych godzinach przemieścić się dalej na południowy wschód. W ciągu dnia strefa opadów frontowych zaznaczy się jedynie na krańcach południowych, ale słabe opady o charakterze przelotnym mogą się pojawić także w centralnej części kraju.

Pogoda na środę - maksymalnie 17 stopni

W środę wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Na południu i lokalnie w centrum kraju okresami popada deszcz o sumie 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 13 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-zachodni słaby i umiarkowany wiatr.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach ventusky.com

Pogoda na czwartek i piątek. Deszcz i silniejszy wiatr

W czwartek Polska dostanie się pod wpływ głębokiego, wieloośrodkowego niżu z frontem atmosferycznym, który wieczorem i w nocy przyniesie chmury z deszczem w całym kraju oraz gwałtowny i porywisty wiatr na Pomorzu. Zachmurzenie będzie tego dnia umiarkowane i duże. Po południu na Pomorzu oraz miejscami na Mazurach i Suwalszczyźnie prognozuje się opady deszczu do 5-10 l/mkw., miejscami 10-15 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 12 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni i południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, w ciągu nocy dość silny. Na północy w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę, a na wybrzeżu miejscami może osiągać 70-90 km/h.

Piątek przyniesie pochmurną aurę z opadami deszczu do 5-15 l/mkw. w pasie południowym, na północnym zachodzie i miejscami na północy. Na pozostałym obszarze nie będzie padać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h.

Pogoda na czwartek i piątektvnmeteo.pl
Prognozowane opady w najbliższych dniachventusky.com

Pogoda na weekend

Sobota upłynie pod znakiem pochmurnej aury z rozpogodzeniami. Na krańcach północno-wschodnich kraju wystąpią słabe opady deszczu do 3 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h.

Na niedzielę synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane, okresowo z większymi rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie od 19 st. C na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje silniej.

Pogoda na sobotę i niedzielętvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock, ventusky.com

Pozostałe wiadomości