Pogoda na dziś: sobota ciepła, ale nie wszędzie pogodna. Miejscami zagrzmi i popada

Autor:
anw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś zapowiada się różnie w różnych częściach Polski. Sobota 11 września upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu i burz w zachodniej połowie kraju. Na wschodzie i w centrum będzie natomiast pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 27 stopni Celsjusza.

Na sobotę synoptycy prognozują małe zachmurzenie na wschodzie i południu kraju, natomiast na zachodzie i północy umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Opady będą przejściowo intensywne, może pojawić się grad. Niewykluczone są też silne porywy wiatru. Temperatura maksymalna wyniesie od 22-24 stopni Celsjusza na zachodzie i wschodzie Polski, do 25-27 st. C w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu.  

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN GO

Warunki biometeo na sobotę 11 września

W sobotę wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 60 do 70 procent. Komfort termiczny odczują mieszkańcy wschodniej i zachodniej Polski, natomiast ciepło będzie odczuwalne w pasie centralnym. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne na północnym zachodzie, w kierunku południowym i wschodnim stopniowo przechodząc w neutralne i korzystne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Prognozuje się małe zachmurzenie i bezchmurne niebo bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby. W południe na barometrach zobaczymy 1002 hPa, ciśnienie będzie się wahać.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. W drugiej części dnia i wieczorem mogą pojawić się burze z umiarkowanymi lub intensywnymi opadami deszczu, lokalnie też grad. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 25 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany, podczas burz silny wiatr. W południe barometry pokażą 1013 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie będzie umiarkowane, przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami w drugiej części dnia oraz wieczorem. Podczas wyładowań opad będzie umiarkowany lub intensywny, istnieje ryzyko gradu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, podczas burz silny. W południe ciśnienie sięgnie 1003 hPa, będzie spadać.

Pogoda na dziś - Wrocław

Prognozuje się umiarkowane zachmurzenie, przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami w drugiej części dnia i wieczorem. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Powieje umiarkowany, podczas burz silny wiatr z południowego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na dziś - Kraków

Wystąpi małe zachmurzenie, lub nawet niebo bezchmurne i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby. W południe ciśnienie wyniesie 989 hPa, będzie powoli spadać.

Autor:anw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości