Pogoda na dziś: silniejszy wiatr i zimowe opady

[object Object]
Pogoda na niedzielę 29.03tvnmeteo.pl
wideo 2/11

W wielu regionach w niedzielę należy się spodziewać opadów - deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Powieje również silniejszy wiatr.

W niedzielę zachmurzenie będzie zmienne. Pojawią się też przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Termometry pokażą od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr o kierunku północnym okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 kilometrów na godzinę. W strefie brzegowej porywy osiągną do 70 km/h.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w całym kraju wyniesie około 90 procent. Najwyższa będzie w pasie od Dolnego Śląska po Suwalszczyznę. Mieszkańcy północnej i zachodniej części kraju odczują zimno i chłód, a pozostali - komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w niedzielę 29.03
Warunki biometeo w niedzielę 29.03tvnmeteo.pl

Pogoda Trójmiasto

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C. Powieje umiarkowany wiatr, okresami w porywach osiągając prędkość do 70 km/h, z północy. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1022 hPa.

Pogoda Kraków

Dość pogodnie. Termometry pokażą do 13 st. C. Będzie wiał słaby i umiarkowany, północny, wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 981 hPa.

Pogoda Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Na termometrach zobaczymy do 7 st. C. Powieje umiarkowany, okresami w porywach 40-60 km/h, północny, wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1008 hPa.

Pogoda Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami i opadami deszczu. Wieczorem niewykluczone są opady śniegu. Termometry pokażą do 10 st. C. Będzie wiał słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północy, wiatr. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1000 hPa.

Pogoda Wrocław

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Temperatura wzrośnie do 10 st. C. Powieje umiarkowany, okresami w porywach 40-60 km/h, północny, wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1001 hPa.

Autor: kw,ps/map,aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Arun Kuchibhotla/Unsplash

Pozostałe wiadomości