Pogoda na 5 dni: jakie będą pierwsze dni października?

[object Object]
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/9

Październik na ogół rozpocznie się z deszczem, ale nie zabraknie regionów, w których zaświeci słońce. Temperatura będzie rosnąć, tak by w weekend miejscami zrobiło się wręcz gorąco.

Pierwszy dzień października na północy i zachodzie kraju okaże się pogodny. Poza tym będzie pochmurno z opadami deszczu o sumie do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie maksymalnie od 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, o kierunku wschodnim.

Miejscami będzie deszczowo

W piątek czeka nas zmienne zachmurzenie. Oprócz tego, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu przelotnie popada. Termometry pokażą od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr.

Sobota upłynie pod znakiem pogodnej aury. Temperatura wyniesie od 18 st. C na Podlasiu do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowo-wschodni, umiarkowany, okresami w porywach osiągając prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na piątek i sobotętvnmeteo.pl
Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky.com)
Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Nawet 27 stopni

W niedzielę wystąpią przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 22 st. C na Dolnym Śląsku do 27 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać umiarkowany wiatr, okresami w porywach osiągnie do 60 km/h, będzie przeważnie południowo-wschodni.

Na poniedziałek dla północnych i zachodnich regionów prognozowany jest przelotny deszcz. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 21 st. C na Pomorzu Zachodnim do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany, okresami w porywach rozpędzi się do 60 km/h, nadciągnie z południowego wschodu.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: ps/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości