Pogoda na 16 dni: idzie pierwszy upał w tym roku

[object Object]
Pogoda na 16 dni: idzie pierwszy upał w tym rokutvnmeteo.pl
wideo 2/25

Już za kilka dni temperatura w Polsce może osiągnąć aż 30 stopni. Sprawdź autorską prognozę pogody na najbliższe 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Do naszej części Europy płynie coraz cieplejsze powietrze. Sprzyja temu układ ciśnienia nad kontynentem. Na początku tygodnia ma on wyglądać tak, że od Skandynawii, przez Polskę, aż po północne Włochy będzie rozciągać się pas obniżonego ciśnienia, a na zachód i wschód od niego będą znajdować się wyże. To sprawi, że do całej wschodniej połowy kontynentu będzie płynąć ciepło z południa, a na zachód Europy chłodniejsza masa powietrza z północy i granica tych dwóch różnych pogód znajdzie się między innymi nad Polską (patrz mapa).

Prognoza pogody na 16 dnitvnmeteo.pl

Z powodu tego, że nad Polskę będą na razie docierać różne masy powietrza, to w pierwszej części tygodnia musimy liczyć się z dużą różnicą temperatury między zachodem kraju, gdzie będzie około 18, 19 stopni, a wschodem, gdzie może być 25, 26 stopni. Później, czyli w czasie długiego weekendu, już wszędzie w Polsce będzie bardzo ciepło albo nawet upalnie i na termometrach zobaczymy aż 30, 31 stopni. Po tych kilku upalnych dniach, temperatura trochę się obniży, ale i tak będzie gorąco, bo przeważnie od 23, 24 stopni na północy do 27, 28 na południu kraju.

Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnmeteo.pl/Shutterstock

Pozostałe wiadomości