Niepewna pogoda nad Krakowem. Ostrzegamy przed burzą

Prognoza opadów
Prognoza opadów
ICM UW
ICM UWPrognoza opadów

W okolicy Krakowa przechodzą deszczowe chmury. Niewykluczone, że w stolicy Małopolski zagrzmi. Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie muszą się liczyć z upałem, jednak po deszczu się ochłodzi.

Od 15.30 przez dwie godziny w Krakowie padał deszcz. Synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski poinformował, że do końca dnia może jeszcze tam zagrzmieć.

Dziś temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C. Możliwy deszcz wyraźnie złagodzi upalne warunki. Wieczorem się przejaśni i noc ma być pogodna, temperatura spadnie do 18 st. C.

Lekkie ochłodzenie

W czwartek lekko się ochłodzi. Temperatura dojdzie do 27 st. C. Przelotne opady deszczu, a po południu burza (w godzinach 13-17). Zanikający deszcz będzie padał również w nocy. Wypogodzi się nad ranem, a temperatura spadnie do 17 st. C.

Piątek w Krakowie i okolicach ma być słoneczny z temperaturą do28 st. C. Noc z piątku na sobotę ma być pogodna, temperatura minimalna 17 st. C.

Weekend

Sobota zapowiada się równie słonecznie jak poprzedni dzień i z temperaturą do 27 st. C. Sobotnia noc też będzie pogodna, choć możliwa jest burza (prawdopodobieństwo jej wystąpienia to 40 proc.), temperatura spadnie do 16 st. C. W niedzielę zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać do dużego, temperatura dojdzie do 32 st. C. Wieczorem może przelotnie padać. W nocy możliwa dość intensywna burza, potem się przejaśni. Temperatura minimalna 19 st. C.

Autor: AD/aw/rp/map,aw / Źródło: IMGW, TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: ICM UW

Pozostałe wiadomości