Najpierw trąby. W weekend burze gradowe

Pięciodniowa prognoza pogody (TVN24)
Pięciodniowa prognoza pogody (TVN24)
Pięciodniowa prognoza pogody (TVN24)

Przez najbliższe dni aura dostarczy nam nie lada atrakcji. Pogoda będzie niczym z filmów katastroficznych. Czekają nas trąby powietrzne i gradobicia. Będzie upalnie. Słupki rtęci poszybują wysoko i pokażą wartość nawet 34 st. C.

Najbliższe dni upłyną pod znakiem silnego wiatru i wysokiej temperatury powietrza. Do końca tygodnia aura w naszym kraju zostanie zdominowana przez burze, którym będą towarzyszyły gradobicia oraz porywisty wiatr, który może osiągnąć prędkość 120 km/h. Lokalnie możliwe wystąpienie trąb powietrznych.

- Najbardziej zagrożone wystąpieniem trąb powietrznych są rejony Podkarpacia, Małopolski oraz województwa łódzkiego - informuje synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

4.07 - środa

Środowa aura w większości kraju upłynie pod znakiem deszczu i burz, miejscami z gradem. Prognozowania wysokość opadów wyniesie 20-30 l/mkw. Uważajmy na wiatr, który w podczas burz może osiągnąć prędkość do 100km/h. Lokalnie możliwe trąby powietrzne z porywami 120km/h. Temperatura wyniesie od 22 st. C nad Zatoką Gdańską do 34 st, C na Rzeszowszczyźnie.

5.07 - czwartek

Czwartek nie przyniesie diametralnej zmiany pogody. Najcieplej będzie na Rzeszowszczyźnie, gdzie słupki rtęci poszybują wysoko i wskażą wartość 35 st. C. W rejonie Polski południowo-wschodniej będzie słonecznie. Nad pozostałą częścią kraju zagoszczą deszczowe chmury. Możliwe burze z opadami gradu. Przewidywana wysokość opadu w burzy wyniesie 15-25 l/mkw.

Nie odpuści wiatr, który w porywach burzowych może osiągnąć prędkość 90km/h. Lokalnie możliwe trąby powietrzne z porywami do 120km/h.

6.07 - piątek

W piątek pogodnie będzie jedynie na Suwalszczyźnie. Na pozostałej części kraju prognozowane są opady deszczu oraz burze wraz z gradobiciem. Podczas wyładowań atmosferycznych, wiatr może osiągnąć prędkość 90 kom/h. Temperatura wyniesie od 28 st. C na Pomorzu do 34 st. C na Podkarpaciu. 7.07 sobota

W sobotę pogoda dopisze mieszkańcom Pomorza oraz Małopolski. Tam będzie pogodnie. W pozostałej części naszego kraju będzie deszczowo. Wystąpią również burze wraz z opadami gradu. Podczas wyładowań atmosferycznych wiatr może osiągnąć prędkość 90 km/h.

Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie termometry wskażą 33 st. C. Najniższe temperatury wystapią na Pomorzu, gdzie słupki rtęci wskażą 25 st. C. 8.07 niedziela

W niedzielę najsłoneczniej będzie w Małopolsce. W pozostałych częściach naszego kraju warto będzie mieć pod ręką parasol. Synoptycy prognozują burze. Podczas wyładowań atmosferycznych możliwe gradobicia. Uważajmy na wiatr, który w porywach burzowych może osiągnąć prędkość 90 km/h.

Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie temperatura wyniesie 34 st. C.

Autor: adsz/mj,rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości