Nad polskimi wodami bardzo wietrznie

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

Silne wiatry oraz lokalne burze skutecznie zniechęcą do żeglowania niektórych z was. Dużo lepiej sobota zapowiada się za to na wodach Grecji i Chorwacji.

Na wody północnego-zachodu spadnie deszcz. Tej części Wybrzeża nie ominie i dojmujący chłód - maksymalna temperatura wyniesie 16 st. C, a temperatura odczuwalna będzie o kilka stopni niższa. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do silnego - jego siła wyniesie od 3 do 7 st. w skali Beauforta.

Od Łeby po Krynicę Morską przejdą burze z piorunami, ale będzie tam już nieco cieplej - do 20 st. w Sopocie i w Krynicy Morskiej. Wiatr będzie wiał z siłą od 2 do 7 st. w skali Beauforta.

I na jeziorach wietrznie

Podobnie sytuacja będzie się przedstawiała na północno-wschodnich i wschodnich jeziorach. Należy spodziewać się nawałnic i porywistych wiatrów. Temperatury utrzymają się na poziomie około 20 st. C.

Na jeziorze Solińskim będzie dość spokojnie. Co prawda popada, ale wiatr nie będzie silny - osiągnie maksymalnie 4 st. w skali Beauforta.

Zagrzmi nad Bałtykiem

Zagrzmi jedynie nad Bałtykiem Środkowym. Nad pozostałymi częściami naszego morza spadnie deszcz. Wiatry powieją z siłą do 7 st. w skali Beauforta.

Grecja i Chorwacja stworzone do żeglowania

Na terenie całej Grecji sobota upłynie pod znakiem słońca i słabych wiatrów. W Chorwacji podmuchy również nie będą porywiste, ale na tamtejszym niebie pojawi się sporo chmur.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości