Najnowsze

Nad Bałtykiem najcieplej. Ale bez upałów

Najnowsze


Niedzielna aura nie będzie sprzyjać ani żeglowaniu, ani plażowaniu. Na Mazurach niebo spowiją chmury, z których od czasu do czasu pokropi. Z kolei w miejscowościach nadmorskich temperatura będzie daleka od zadowalającej i wyniesie od 12 do 15 st. C. Aż strach nawet pomyśleć o założeniu bikini.

W rejonie Wielkich Jezior Mazurskich synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu i spór chmur ze słońcem o dominację na niebie. Powieje z zachodu - od 20 do 50 km/h.

Woda cieplejsza od powietrza

Najcieplej zapowiada się wschód krainy Wielkich Jezior Mazurskich z temperaturą na poziomie 14 i 15 st. C. Chłodniej będzie w rejonie Mikołajek, i Pisza, gdzie słupki rtęci wskażą w najcieplejszym momencie dnia 13 st. C.

Woda w jeziorze najcieplejsza będzie w okolicy Olsztyna, Kętrzyna, Węgorzewa, Mikołajek i Rucianego-Nidy, i wyniesie od 15 do 16 st. C.

Nad morzem do 15 st. C

Bałtyk jest o wiele chłodniejszy. Temperatura jego wody wynosi średnio 11-12 st. C. Jedynie w okolicy Międzyzdrojów i Dźwinowa morska woda sięga 16-17 st. C.

Pogoda w nadmorskich kurortach nie rozpieści wczasowiczów. W niedzielę wystąpią tam przelotne opady deszczu i powieje do 60 km/h. Najchłodniej będzie w okolicy Rewala, Ustki i Rówów: 12st. C, a najcieplej w rejonie Zatoki Gdańskiej, 15 st. C.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości