Najnowsze

Na polskie wody spadnie deszcz

Najnowsze

prognoza dla żeglarzy
prognoza dla żeglarzy

We wtorek niebo nad polskim Wybrzeżem będzie przepełnione deszczowymi chmurami. Nad jeziorami z kolei spodziewamy się większej ilości słońca.

W pasie od Międzyzdrojów po Krynicę Morską spodziewamy się opadów deszczu. Ominą one tylko wysuniętą na północ Jastarnię. Na zachód od Trójmiasta wiatr powieje z siłą nawet 5 st. Beauforta. Im dalej na wschód, tym siła wiatru będzie mniejsza. Na termometrach zobaczymy 17-20 st. Celsjusza.

Na pełnym morzu deszczowo i wietrznie, nawet do 6-7 st. B na Bałtyku Zachodnim i Środkowym. Słupek rtęci podskoczy do 19-21 st. C.

Słońce nad jeziorami

Słońce zaświeci za to nad polskimi jeziorami. Niestety, wiatr nie będzie tam specjalnie silny. Nad przeważająca częścią akwenów Warmii, Mazur, Podlasia i Mazowsza powieje z siłą tylko 1-2 st. B. Temperatura wyniesie ok. 20 st. C.

Najlepiej w Grecji

Saloniki, Ateny i Cyklady, dzięki nawet 5 st. B i 24-27 st. C, będą we wtorek dla żeglarzy naprawdę przyjazne. W Chorwacji najlepiej wybrać okolice Zadaru, gdzie warunki do pływania będa przypominały te panujące w Grecji.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości