Mgły opadną na Polskę. Czekają nas trzy dni komunikacyjnego chaosu?

Prognoza pogody na niedzielę i następne dni (TVN Meteo)
Prognoza pogody na niedzielę i następne dni (TVN Meteo)
Prognoza pogody na niedzielę i następne dni (TVN Meteo)

W ciągu najbliższych trzech dni na zachodzie Polski wystąpią mgły i mżawki ograniczające widzialność do 200 m. A od Zatoki Gdańskiej poprzez centrum aż po Górny Śląsk i Małopolskę będą się pojawiać gołoledzie.

Deszcz, mgły, śnieg, gołoledź- tak w telegraficznym skrócie można scharakteryzować aurę w najbliższych dniach Polsce. Takie warunki nie wróżą niczego dobrego kierowcom, na drogach będzie ślisko, ograniczona widzialność może spowodować liczne perturbacje na lotniskach.

Poniedziałek

Poniedziałkowa aura nie stanie po stronie kierowców. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu prognozowane są opady śniegu. Poza tym bądźmy przygotowani na opady deszczu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Nie widać końca utrudnień na drogach.w poniedziałek na pewno nie będzie sprzymierzeńcem kierowców, którzy będą się zmagać z śliskim nawierzchniami. Pogoda może pokrzyżować plany podróżującym samolotami, synoptycy prognozują bowiem także gęste mżawki.

Tam, gdzie przestanie padać, pojawią się mgły, które ograniczają widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiatr słaby i umiarkowany. Jedynie na wschodzie kraju podmuchy mogą osiągnąć prędkość dochodzącą do 40 km/h.

Wtorek

We wtorek sytuacja nie ulegnie diametralnej zmianie. Na wschód od linii Wisły i Sanu sypnie śnieg. Poza tym możemy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Nie odpuszczą mgły, które ograniczą widzialność do 200 metrów.

Najcieplejszym regionem Polski będzie Dolny Śląsk. Termometry pokażą tam 4 st. C. Również 4 st. C tyle, że poniżej 0 st. C pokażą termometry w najchłodniejszym miejscu tego dnia w naszym kraju Suwalszczyźnie.

Środa

W środę pogoda najbardziej dokuczy na wschodzie kraju. Tam bowiem spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Najniższe wartości -5 st. C pokażą termometry na Suwalszczyźnie. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie słupki rtęci zatrzymają się przy 2 st. C.

Autor: Wojciech Raczynski / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości