Kotiki z Frankfurtu już we Wrocławiu

Zoo WrocławKotik afrykański to zwierzę z rodziny uchatkowatych

Para kotików, Nabi i Chico, to nowi podopieczni wrocławskiego zoo. Choć zaledwie przed dwoma dniami kotiki przybyły z Frankfurtu, można je już oglądać w jednym z basenów ogrodu zoologicznego. Kiedy się zaaklimatyzują, dołączą do innych uchatek.

6-letnia samiczka Nabi oraz 3-letni samiec Chico przyjechały wtorek nad ranem z zoo we Frankfurcie.

"Nowych mieszkańców można już oglądać w basenie położonym koło wybiegu pozostałej trójki kotików. Gdy przyzwyczają się do nowego otoczenia i opiekunów, będzie je można podziwiać także podczas pokazów karmienia" - informuje wrocławski ogród.

Docelowo wszystkie kotiki mają zamieszkać na nowym wybiegu w Afrykarium.

Zjada ryby, ucieka przed rekinami

Kotik afrykański, inaczej uchatka karłowata, to gatunek drapieżnego ssaka z rodziny uchatkowatych. W naturze występują w południowo-wschodnich wodach Ocean Atlantycki i w Oceanie Indyjskim - wokół południowych wybrzeżyAfryki oraz w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego - wzdłuż południowych wybrzeży Australii i Tasmanii.

Spędzają większość czasu w wodzie, zwykle nieopodal brzegu. Żywią się głównie rybami, a także krabami i kałamarnicami. Ich naturalnymi wrogami są rekiny, wieloryby i drapieżniki lądowe.

Autor: js/map / Źródło: Zoo Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Zoo Wrocław

Pozostałe wiadomości