Dzisiaj śniegu jeszcze przybędzie. Opady w prawie całym kraju

Prognoza pogody na środę i na kolejne dni
Prognoza pogody na środę i na kolejne dni
Prognoza pogody na środę i na kolejne dni

W środę poprószy niemal w całym kraju. Nie spodziewajmy się jednak intensywnych opadów. Białego puchu przybędzie maksymalnie o 5 cm. Pamiętajmy o tym, by się ciepło ubrać - termometry pokażą wartości poniżej 0 st. C na terenie całej Polski.

Środowych opadów śniegu, które ominą jedynie Ziemię Lubuską, nie zaliczymy do dużych. W wielu miejscach kraju spadnie do 3 cm białego puchu. Wyjątek może stanowić południowy wschód, nad który nadciągnie wilgotne powietrze znad Rumunii. Tam spodziewamy się około 5 cm śniegu.

Zawieje i zamiecie

Ponieważ synoptycy przewidują, że na wschodzie powieje z prędkością około 50 km/h, niewykluczone są lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.

Temperatura poniżej 0 st. C

Mróz nie będzie przenikliwy, choć co wrażliwszym może dawać się we znaki. W najcieplejszym momencie dnia w Gorzowie Wielkopolskim, Suwałkach i Białymstoku termometry wskażą -5 st. C. W pasie Wrocław-Lublin-Katowice należy spodziewać się -4 st. C. Najcieplejsze okażą się takie miejsca jak Trójmiasto, Olsztyn, Warszawa i Łódź, gdzie będą maksymalnie -2 st. C.

Wahające się ciśnienie

Ciśnienie w drugiej części dnia wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać. Wilgotność powietrza utrzyma się na wysokim poziomie 80-90 proc. Warunki biometeo będą neutralne na Ziemi Lubuskiej. Tam zza chmur może od czasu do czasu wyglądać słońce. Na pozostałym obszarze kraju biomet okaże się niekorzystny.

Prognoza pogody dla meteopatów
Prognoza pogody dla meteopatów

Autor: map,adsz/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości