Deszcz powoli będzie ustępować, ale dokuczy nam chłód

Prognoza pogody na dzień 17.05
Prognoza pogody na dzień 17.05
Prognoza pogody na dzień 17.05

Czwartkowa pogoda nie zachwyci. We znaki dadzą się dość niskie temperatury - w żadnej części kraju nie sięgną nawet 15 stopni. Lepiej też nie wychodzić z domu bez parasola, bo w wielu miejscach utrzymają się chmury i opady. Mokro będzie szczególnie na wschodzie.

W ciągu dnia opady deszczu utrzymają się w województwach Polski wschodniej. W centrum i na południowym-zachodzie ma się rozpogadzać. Na tych terenach w ciągu dnia można się spodziewać słonecznych chwil.

Niestety, temperatura maksymalna nie sięgnie dziś nawet 15 st. C. Od 9 do 11 st. C pokażą termometry na wschodzie kraju, od 11 do 12 st. C będzie na południu, a 12 i 13 kresek zobaczą mieszkańcy dzielnic zachodnich. Najcieplejszymi rejonami będą Śląsk i Ziemia Łódzka, gdzie słupki rtęci podskoczą do 14 st. C w najcieplejszym momencie dnia.

Na szczęście chłód i wilgoć powoli odsuwają się od Polski. Ma się robić coraz cieplej i słoneczniej, a na początku przyszłego tygodnia wrócą upały.

Wilgotno i chłodno

Ze względu na front atmosferyczny zalegający nad Polską nasze samopoczucie nie będzie najlepsze. Biomet na przeważającym obszarze kraju będzie niekorzystny. Wilgotność względna wyniesie od 50 proc. na południowym-zachodzie do 80 proc. na wschodzie. Dominować będzie odczucie chłodu.

Warunki biometeo na 17.05
Warunki biometeo na 17.05

Autor: mm, js/mj/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości