Deszcz nie pozwoli wypłynąć z portu

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

Front atmosferyczny, który w niedzielę znajdzie się nad Polską, da się we znaki i żeglarzom. Pokłady ich łódek będą mokre od deszczu, a nad głowami niektórych dodatkowo zagrzmi. Najładniej w niedzielę nad Jeziorem Solińskim, a także w Grecji i w Chorwacji.

Od Międzyzdrojów po Ustkę popada. Szkoda, bo wiatr będzie oscylował wokół 3-6 st., a taki żeglarze cenią sobie najbardziej. Po zachodniej stronie Wybrzeża ciepło, ale nie gorąco - do 23 st. C.

W pasie od Łeby po Krynicę Morską będą występowały burze. Ominą tylko wysunięte daleko na północ okolice Jastarni. Podobnie jak na zachodzie siła wiatru wyniesie od 3 do 6 st. B. Na termometrach do 25 st. C.

Pogodnie nad Solińskim

Nad jeziorami Suwalszczyzny, Warmii, Mazur, Podlasia i Mazowsza zagrzmi, choć niewykluczone, że zza chmur wyjrzy słońce. Tu zdecydowanie najcieplej - od 26 do 28 st. C. Im dalej na wschód, tym wiatr silniejszy.

Nad Jeziorem Solińskim pogodnie - tylko lekkie zachmurzenie, 28 st. C i wiatr o sile 2-3 st. B.

Nad pełnym morzem grzmoty i błyskawice

Na pełnym morzu deszczowo, gdzieniegdzie zagrzmi. Na termometrach od 20 st. C nad Bałtykiem Zachodnim i na Cieśninach Duńskich do 26 nad Bałtykiem Wschodnim. Wiatr dość silny - od 4 do 7 st. B.

Na Cykladach doskonale

Znakomite warunki do żeglowania na greckich Cykladach - słońce, 28 st. C i 5-7 st. B. Nieco gorsze, choć pod względem warunków pogodowych dzień zdecydowanie będzie można zaliczyć do udanych, w Chorwacji, gdzie spotkamy się z lekkim zachmurzeniem, palącym słońcem (słupki rtęci podskoczą do 31 st. C) i słabymi wiatrami (maksymalnie 3 st. B).

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości