Czas na relaks. Pogoda będzie sprzyjać

Prognoza pogody na sobotę 19.05
Prognoza pogody na sobotę 19.05
Prognoza pogody na sobotę 19.05

Niże już w odwrocie. Nad naszym krajem zaczynają dominować wyże i dobra pogoda. Słupki rtęci pną się coraz wyżej, dziś pokażą maksymalnie 23 st. C. W centrum i na północnym-wschodzie niebo zdominuje słońce; więcej chmur, na szczęście bezdeszczowych, pojawi się na zachodzie.

W sobotę możemy liczyć na dużo słońca. Nawet jeśli miejscami pojawią się chmury, to nieliczne i na krótko. Wyraźnie odczujemy wpływ ciepłego powietrza z południa. Odnotują go też termometry, które w sporej części kraju pokażą ponad 20 stopni.

Tak będzie m. in. w województwach zachodnich i na Śląsku (22-23 st. C), na Podkarpaciu (22 st. C), w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, w centrum kraju i Wielkopolsce (21 st. C). Pomorze i Mazowsze odnotują 20 st. C, a Warmia i Mazury oraz Podlasie 19 st. C. Najchłodniej, 18 st. C, będzie na Suwalszczyźnie.

Umiarkowana pogoda poprawi samopoczucie

Wilgotność powietrza w środkowych rejonach kraju będzie się utrzymywać na poziomie 50 proc. Na zachodzie będzie malejąca, natomiast w północnych i wschodnich regionach pozostanie nieco wyższa. Możemy się też spodziewać stopniowego wzrostu ciśnienia.

Umiarkowane temperatury i wilgotność, pogodne niebo i rosnące ciśnienie sprawią, że pogoda dobrze wpłynie na nasze samopoczucie. W całym kraju warunki biometeo będą korzystne.

Prognoza pogody dla meteopatów 19.05
Prognoza pogody dla meteopatów 19.05

Autor: js,mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości