Cud w Zat. Meksykańskiej. 7 marynarzy uratowano

Uratowany Meksykanin podczas akcji ratunkowej

Ekipy ratownicze odnalazły w niedzielę siedmiu z dziesięciu pracowników amerykańskiej firmy Geokinetics Inc., którzy zaginęli w czwartek na wodach Zatoki Meksykańskiej. Odnaleziono też zwłoki dwóch pozostałych a jeden uznawany jest wciąż za zaginionego.

Akcję ratowniczą prowadzą jednostki meksykańskiej marynarki wojennej i państwowego koncernu naftowego Petroleos Mexicanos (Pemex). Uratowanych - czterech Meksykanów, dwóch Amerykanów i jednego obywatela Bangladeszu - odnaleziono w odległości 82 km od wybrzeży meksykańskiego stanu Campeche.

Śmiercionośny Nate Szalejący w Zatoce Meksykańskiej tropikalny sztorm Nate uszkodził ich statek poszukiwawczy "Trinity II" i zmusił do ewakuowania się na tratwie ratunkowej, w której dryfowali przez trzy dni. Sztorm Nate osłabł w niedzielę po osiągnięciu lądu w rejonie stanu Vera Cruz i obecnie jest już tylko tropikalną depresją

Sądny weekend

Tropikalna burza uderzyła w południowo wschodnie wybrzeże Meksyku w miniomy piątek. Państwowy koncern naftowy Pemex, nie chcąc ryzykować, ewakuował swoich pracowników z pięciu platform wiertniczych. Od piątku mniejszył produkcję o prawie 200 tysięcy baryłek ropy.

Autor: mm//ŁUD / Źródło: PAP / Reuters

Pozostałe wiadomości