Nowy tani przewoźnik uruchomił połączenia z Polski

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w górę
Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w góręTVN24
wideo 2/3
TVN24Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w górę

W niedzielę otworzono bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Ankarą i Warszawą. Jest ono obsługiwane przez tureckie tanie linie lotnicze Pegasus.

Połączenie z lotniska Chopina w Warszawie będzie realizowane raz w tygodniu - w niedzielę.

Pegasus zapowiedział również otworzenie połączenia pomiędzy turecką stolicą i Krakowem 10 lipca. Loty na tej trasie mają odbywać się w poniedziałki i czwartki.

"Połączenia te znacząco wpłyną na nasze relacje handlowe, turystyczne i wymianę naukową" - zapewniły linie lotnicze.

Tureckie linie Pegasus operowały już w Warszawie, ale jako linie czarterowe. Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w 2022 roku ten przewoźnik obsłużył w ruchu czarterowym 132 773 pasażerów. Turecka linia miała 2,65-proc. udział w rynku.

Spośród przewoźników lotniczych najwięcej podróżnych w ruchu czarterowym przewieźli: Enter Air (1,3 miliona), Buzz (1,1 miliona) oraz Smartwings (815 tysięcy).

Kolejne połączenie

To już kolejne, nowe połączenie lotnicze na polskim niebie. Niedawno Polskie Linie Lotnicze LOT informowały, że uruchomią połączenie między Krakowem i Zieloną Górą. Inauguracyjny rejs na tej trasie został zaplanowany na 7 czerwca. Połączenia krajowe ze stolicy Małopolski ma w swojej ofercie również Ryanair.

Od czerwca z lotniska Warszawa-Radom etapami mają być uruchamiane także nowe połączenia czarterowe i regularne. Na początek, od soboty, 3 czerwca, wystartowały rejsy czarterowe do Antalyi. 

W ubiegłym roku najwięcej pasażerów skorzystało z Lotniska Chopina w Warszawie. Stołeczny port w 2022 roku obsłużył 14,4 miliona pasażerów, czyli o 6,9 miliona więcej niż w 2021 roku, i o 4,5 miliona mniej niż w 2019 roku. Na podium znalazły się też Port Lotniczy Kraków-Balice oraz port w Gdańsku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Bilal Kocabas/Shutterstock

Pozostałe wiadomości