Powstaje auto z wirtualną rzeczywistością. "Zmienisz kolor lakieru, tapicerki"

Ze świata

VolvoVolvo zaczyna współpracę z Microsoftem

Opracowywanie wspólnych rozwiązań technologicznych dla przemysłu motoryzacyjnego - to przedmiot nowej współpracy Volvo i Microsoft. Producent aut ma korzystać np. z rozwiązań wirtualnej rzeczywistości - powiedział przedstawiciel Volvo Rafał Zomerfeld.

- Volvo jest jedną z 10 firm, które współpracują z Microsft przy rozwoju HoloLens, jedyną z branży motoryzacyjnej. (…) Główne zastosowania to m.in. wykorzystanie sprzętu przez klientów, którzy dzięki niemu będą mieli możliwość natychmiastowej konfiguracji samochodu, wraz z "rozłożeniem go na części". Elementy pojazdu będą hologramami naniesionymi na obraz widziany przez klientów. Dzięki temu będzie można w łatwy sposób zmieniać kolory lakieru, tapicerki, czy elementy opcjonalne wyposażenia zgodnie z preferencjami klienta – tłumaczył Zomerfeld.

Salony w ruchliwych częściach miasta

HoloLens to pierwszy dostępny na rynku bezprzewodowy komputer holograficzny. Jak podkreśla Volvo współpraca z Microsoft będzie mieć istotny wpływ na rozbudowę sieci sprzedaży. Jak zaznaczył Zomerfeld "zyskają na znaczeniu salony typu pop-up, które będą mogły być umieszczane w ruchliwych miejscach miasta, centrach handlowych, czy w przestrzeni wystawienniczej podczas targów".

Autonomiczne samochody już wkrótce

Volvo zakłada też możliwość wykorzystania technologii wirtualnej rzeczywistości "jako wsparcie przy procesie logistycznym oraz produkcyjnym w fabrykach". Szwedzki producent samochodów w komunikacie zaznacza także, że z pomocą Microsoftu będzie mógł osiągnąć postępy w rozwoju technologii autonomicznej jazdy. Program Drive-Me, w ramach którego 100 autonomicznych, komunikujących się między sobą samochodów zostanie oddanych w ręce klientów w 2017 r. w szwedzkim Goeteborgu. "To największy planowany eksperyment tego typu na świecie" – podkreśla Volvo.

Autor: ag / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Volvo