TVN24 Biznes | Ze świata

W USA zakazano sprzedaży elektronicznych papierosów firmy Juul

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Jaki wpływ na zdrowie ma używanie e-papierosów? (wideo z 2019 roku)
Jaki wpływ na zdrowie ma używanie e-papierosów? (wideo z 2019 roku)tvn24
wideo 2/2
TVN24Jaki wpływ na zdrowie ma używanie e-papierosów? (wideo z 2019 roku)

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zakazała sprzedaży e-papierosów firmy Juul. FDA uznała, że firma nie udowodniła, iż jej produkty spełniają wymogi bezpieczeństwa. Według Agencji producent przyczynił się również do wzrostu palenia elektronicznych papierosów wśród młodzieży.

Jak ogłosiła FDA, wniosek, który złożyła firma, by pozostać na amerykańskim rynku, nie zawierał "wystarczających dowodów dotyczących profilu toksykologicznego, by zademonstrować, że sprzedaż (jej) produktów będzie odpowiednia dla zdrowia publicznego" oraz że na ich podstawie niemożliwe jest określenie ryzyka wiążącego się z ich używaniem.

FDA zakazała sprzedaży e-papierosów firmy Juul

W rezultacie Juul nie może sprzedawać swoich e-papierosów w USA, a te dostępne obecnie na rynku muszą zostać wycofane. Firma jest jednym z trzech głównych producentów e-papierosów w USA. Dwaj najwięksi rywale spółki, koncerny Reynolds American oraz NJOY, otrzymały zgodę na dalszą sprzedaż swoich produktów, ale tylko o smaku tytoniu. Słodkie i owocowe smaki wkładów do e-papierosów zostały zakazane już w 2020 r.

Jak pisze "Wall Street Journal", Juul była oskarżana o przyczynienie się w szczególnym stopniu do wzrostu palenia e-papierosów poprzez strategie marketingowe i sprzedawanie smakowych wkładów mających zachęcić najmłodszych palaczy.

"FDA poświęca znaczące zasoby, by dokonać przeglądu produktów firm, które stanowią większość rynku USA. Jesteśmy świadomi, że odpowiadają one za znaczącą część dostępnych produktów i wiele odegrało dysproporcjonalną rolę w zwiększeniu popularności waporyzacji (ang. vaping) wśród młodzieży" - stwierdził w oświadczeniu szef FDA Robert Califf.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości