Atak na gwiazdę na Twitterze. Po skandalu serwis zawiesza konta

Ze świata

FilmwebLeslie-Jones zagrała w nowej wersji "Pogromców Duchów"

Twitter masowo zawiesza konta po tym, jak na portalu społecznościowym zaatakowana została gwiazda nowego filmu "Pogromcy Duchów". Główny prowodyr hejtów określił Twitter jako „dobre miejsce” dla „terrorystów muzułmańskich” i „ekstremistów Black Lives Matter”.

Nowa wersja komedii "Ghostbusters" - "Pogromcy Duchów" to kasowy przebój. Pierwszy weekend z filmem w kinach przyniósł 46 mln dolarów wpływów.

Nie wszystkim podoba się, że tym razem w role pogromców wcieliły się kobiety, wśród nich czarnoskóra Leslie Jones. Na portalu społecznościowym posypały się niewybredne komentarze.

Hejt na Twitterze

Leslie Jones nie wytrzymała fali hejtu i kilka dni temu ogłosiła, że likwiduje swoje konto na Twitterze. „Czuję się, jak w osobistym piekle” – napisała.

Serwis społecznościowy natychmiast zareagował, próbując ratować swój wizerunek. Zapowiedział wzmocnienie zasad i procedur, by użytkownicy mogli uniknąć podobnych ataków. Jednocześnie zaczął zawieszać konta, które uczestniczyły w obraźliwym ataku na gwiazdę – około 250.

Jak donosi agencja Bloomberg, podejrzewa się, że prowodyrem ataku na Leslie Jones był Milo Yiannopoulus, redaktor technologiczny konserwatywnego portalu Breitbart. Twitter zablokował jego konto @Nero, które miało ponad 338 tys. obserwujących.

Yiannopoulos odpowiedział atakiem tym razem na serwis społecznościowy. „Przez tchórzliwe zawieszenie mojego konta Twitter potwierdził, że jest bezpiecznym miejscem dla muzułmańskich terrorystów i ekstremistów Black Lives Matterm, ale nie obszarem dla konserwatystów” – napisał na swoim portalu.

Zwolennicy Yiannopoulosa krytykują Twittera za brak obiektywizmu. W sprawę zaangażował się sam prezes Jack Dorsey, który zapowiedział, że bezpieczeństwo użytkowników serwisu jest jednym z priorytetów firmy.

Twitter walczy z terroryzmem:

Autor: MS / Źródło: Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: Filmweb