92-letni Rupert Murdoch ma się ożenić po raz piąty

Autor:
kris/ams
Źródło:
BBC
Rupert Murdoch jest znanym potentatem medialnym
Rupert Murdoch jest znanym potentatem medialnym
Reuters Archive
Reuters ArchiveRupert Murdoch jest znanym potentatem medialnym

Potentat medialny Rupert Murdoch, szef konserwatywnego imperium, do którego należy między innymi Fox News, ogłosił swoje zaręczyny ze swoją partnerką Ann Lesley Smith, która była policyjnym kapelanem - podał portal stacji BBC.

92-letni Murdoch i 66-letnia pani Smith spotkali się we wrześniu na imprezie w jego winnicy w Kalifornii. Biznesmen przekazał tabloidowi "New York Post", którego jest właścicielem: - Bałem się zakochać, ale wiedziałem, że to będzie mój ostatni raz. Lepiej, żeby tak było. Jestem szczęśliwy.

Rupert Murdoch ma się ożenić po raz piąty

Murdoch dodał, że oświadczył się Smith w Dzień Świętego Patryka, jest "w jednej czwartej Irlandczykiem" i był "bardzo zdenerwowany".

Zmarły w 2008 roku Chester Smith - poprzedni mąż Ann Lesley - był piosenkarzem country oraz dyrektorem radiowym i telewizyjnym.

- Dla nas obojga to dar od Boga. Poznaliśmy się we wrześniu ubiegłego roku - powiedziała Smith dla "New York Post".

- Jestem wdową od 14 lat. Podobnie jak Rupert, mój mąż był biznesmenem. Więc mówię językiem Ruperta. Mamy te same przekonania - dodała.

Murdoch ma sześcioro dzieci z pierwszych trzech małżeństw. - Oboje nie możemy się doczekać, aby spędzić razem drugą połowę naszego życia - stwierdził 92-latek.

Ślub odbędzie się późnym latem, a para ma spędzać czas w Kalifornii, Montanie, Nowym Jorku i Wielkiej Brytanii - podał portal BBC.

Dodał, że Murdoch był jeszcze wcześniej żonaty z australijską stewardesą Patricią Booker, urodzoną w Szkocji dziennikarką Anną Mann i urodzoną w Chinach przedsiębiorczynią Wendi Deng, a w zeszłym roku rozstał się z czwartą żoną Jerry Hall.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: BBC

Pozostałe wiadomości