Nepal pod gruzami, egzekucja przemytników i zamieszki w Baltimore. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata


W środę w TVN24 Biznes i Świat bedziemy w Nepalu, gdzie trwa walka z czasem po sobotnim trzęsieniu ziemi. Powiemy też o egzekucji przemytników narkotyków oraz odwiedzimy Baltimore, gdzie nadal jest niespokojnie. W TVN24 Biznes i Świat także o poieniądzach, czyli ostatnie dni na PIT.

Egzekucja

Dziś w TVN24 Biznes i Świat powiemy o egzekucji przemytników. Osiem osób skazanych za handel narkotykami w Indonezji, w tym siedmiu cudzoziemców oraz Indonezyjczyk, zostało straconych mimo apeli o ułaskawienie. Nie było wśród nich Filipinki, której egzekucję odroczono. Czterej obywatele Nigerii, dwaj Australijczycy, Brazylijczyk i obywatel Indonezji zostali rozstrzelani przez pluton egzekucyjny na terenie zakładu karnego na indonezyjskiej wyspie Nusakambangan.

Nepal pod gruzami

W TVN24 Biznes i Świat będziemy też mówić o Nepal, który walczy z czasem. Osiemdziesiąt godzin po tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, które w sobotę nawiedziło kraj, francusko-nepalska ekipa uratowała we wtorek spod gruzów domu mieszkalnego w Katmandu 28-letniego mężczyznę. We wtorek po południu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Nepalu podało, że bilans ofiar przekroczył 5 tys.; rannych - według dotychczasowych informacji jest ponad 10 tys. osób. Równocześnie premier Nepalu Sushil Koirala ostrzegł, że liczba zabitych może sięgnąć 10 tysięcy.

Dalej niespokojnie

Jesteśmy też w Baltimore, gdzie mimo wprowadzenia godziny policyjnej doszło do kolejnych zamieszek. Część protestujących zaatakowała policję. Policja i oddziały Gwardii Narodowej wezwały gromadzący się na ulicach miasta tłum protestujących do rozejścia się. Ci odpowiedzieli, rzucając w kierunku funkcjonariuszy butelkam. Na miejscu pojawiła się burmistrz miasta Stephanie Rawlings-Blake, która także zaapelowała do zgromadzonych o rozejście się.

Finlandia broni

W fińskich wodach terytorialnych w pobliżu Helsinek w poniedziałek i wtorek zaobserwowano "niezidentyfikowany obiekt podwodny". We wtorek fińskie siły zbrojne wystrzeliły w stronę podejrzanej jednostki ostrzegawcze ładunki głębinowe - podała marynarka wojenna. Minister obrony Carl Haglund odmówił spekulacji na temat kraju pochodzenia zaobserwowanego obiektu. Według niego mógł to być okręt podwodny, który prawdopodobnie opuścił już region. O tym też we wtorek w TVN24 Biznes i Świat.

PIT i koniec

To już ostatnie dwa dni na złożenia zeznania rocznego. W TVN24 Biznes i Świat zapytamy, skąd wziąć pieniądze na podatek, który nagle udało nam się wyliczyć w zeznaniu.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat