Najdłuższy lot na świecie. 17,5 godzin w powietrzu

Ze świata

wiki ( CC BY 2.0) | Alex Steffler Połączenie będą obsługiwały boeingi B777-200LR

17,5 godziny - tyle będzie trwał najdłuższy rejsowy lot na świecie. Nowy rekord ma zostać ustanowiony przez linie Emirates Airlines na trasie Dubaj-Panam City. Po drodze samoloty pokonają aż dziewięć stref czasowych.

Linie lotnicze z Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosiły, że od 1 lutego uruchomią połączenie między Dubajem a Panama City. W czasie lotu maszyna pokona 13,8 tys. kilometrów co zajmie 17 godzin i 35 minut.

Najdłuższy lot

Samoloty Emirates Airlines będą latały na tej trasie codziennie. Połączenie będą obsługiwały boeingi B777-200LR, które mogą zabrać na pokład 266 pasażerów. Trasa lotu będzie przebiegać nad Morzem Śródziemnym, Hiszpanią, Portugalią a Następnie Oceanem Atlantyckim. Pasażerowie będą lądować na miejscu o godz. 16.40. Lot powrotny do Dubaju zaplanowano na godzinę 2 w nocy już następnego dnia. Tak długi lot oznacza wysokie koszty, więc bilety z pewnością nie będą należały do tanich. - Na bardzo długi trasach samoloty spalają bardzo dużo paliwa. Wysokie są też koszty obsługi, bo na pokładzie musi być czterech pilotów i dodatkowy personel. Dlatego przewoźnicy muszą być bardzo ostrożni w planowaniu takich tras. Muszą mieć pewność, że otrzymają większe wpływy od pasażerów, szczególnie biznesowych - powiedział John Strickland, analityk rynku lotniczego. Według informacji Emirates bilety pierwszej klasy na lot na najdłuższej na świecie trasie będą zaczynały się od 6,7 tys. funtów, czyli pięć razy drożej niż najtańszych wejściówek na pokład w klasie ekonomicznej.

Rekord

Obecnie najdłuższe połączenie oferują australijskie linie lotnicze Qantas. Lot na trasie Dallas - Sydney trwa około 17 godzin.

Autor: msz/ / Źródło: The Independent

Źródło zdjęcia głównego: wiki ( CC BY 2.0) | Alex Steffler