Firma T-Mobile kupiła Mint Mobile, dostawcę usług bezprzewodowych, którego jednym z właścicieli jest popularny aktor Ryan Reynolds. Transakcja ma opiewać na 1,35 miliarda dolarów. Po jej zrealizowaniu gwiazdor ma być wciąż związany ze spółką.
Mint Mobile to jedna z marek i zależnych spółek, które staną się częścią portfolio T-Mobile, po przejęciu firmy Ka'ena Corporation. Pozostałe to Ultra Mobile i Plum.
Hollywoodzki aktor na owej transakcji zarobi krocie. Jak podaje "Variety", posiada on w firmie niejawne, choć "znaczące" udziały, które mogą sięgać nawet 25 proc. Jeśli to prawda, Reynolds otrzyma około 335 mln dolarów.
Marka gwiazdora
Reynolds kupił mniejszościowy udział w Mint Mobile w 2019 roku. Zgodnie z komunikatem o zawarciu transakcji, pozostanie w Mint na stanowisku rzecznika prasowego.
"Nigdy nie marzyłem, że będę właścicielem firmy dostarczającej usług mobilne i internetowe. Już na pewno nie marzyłem, że sprzedam ją T-Mobile" - napisał Reynolds w środę na Twitterze. "Życie jest zaskakujące, a ja jestem niesamowicie dumny i wdzięczny" - dodał.
Niekonwencjonalna decyzja
Kiedy Reynolds kupił udziały w Mint stwierdził, że jego decyzja jest "nieco niekonwencjonalna". - Celebryci zazwyczaj inwestują w produkty z wyższej półki, takie jak marki kosmetyczne lub firmy produkujące alkohol - powiedział.
T-Mobile dzięki tej transakcji chce zwiększyć swój rynkowy udział na rynku prepaid. Dyrektor generalny Mint Mobile Mike Sievert zapewnił klientów, że dotychczasowe plany taryfowe nie ulegną zmianie. Zarówno on, jak i Reynolds mają wciąż odpowiadać za zarządzanie, a Mint Mobile "będzie działać jak oddzielna jednostka biznesowa".
Do sfinalizowania transakcji ma dojść jeszcze w tym roku.
Inne biznesy aktora
To już kolejna udana duża transakcja biznesowa Reynolds w ostatnich latach. W 2020 roku sprzedał on swoją markę Aviation American Gin europejskiemu koncernowi Diageo, który znany jest na całym świecie z takich alkoholi, jak Johnnie Walker, Smirnoff czy Baileys. Umowa sprzedaży opiewała na imponującą kwotę 610 mln dolarów.
W tym samym roku Reynolds i jego kolega po fachu Rob McElhenney nabyli za 2,5 mln dolarów jeden z najstarszych piłkarskich klubów świata, czyli walijski Wrexham F.C. Drużyna osiągnęła niedawno nie lada sukces - po raz pierwszy w tym stuleciu znalazła się bowiem w czwartej fazie Pucharu Anglii. Radość podopiecznych Phila Parkinsona nie trwała jednak długo - na początku lutego 'Czerwone Smoki" odpadły z rozgrywek.
Źródło: CNN
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock