Miliarder szuka ośmiu osób, które polecą z nim na Księżyc

Autor:
mp/dap
Źródło:
PAP

Japoński miliarder Yusaku Maezawa chce w konkursie wyłonić osiem osób, które polecą z nim na Księżyc. Podróż ma odbyć się w 2023 roku.

Reuters podał, że w wyprawie, która będzie pierwszym tego typu komercyjnym przedsięwzięciem, ma wziąć udział w sumie od dziesięciu do dwunastu osób. W konkursie zostanie wyłonione osiem z nich.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Przesuwanie granic"

Głównym kryterium ich wyboru będzie umiejętność w "przesunięciu granic" w dziedzinach, w których na co dzień się specjalizują. Ważną cechą, której oczekuje się od kandydatów jest zdolność do pracy zespołowej. 21 marca rozpoczną się rozmowy z kandydatami. Na maj przewidziano dla wybranych badania lekarskie.

- Mam nadzieję, że odbędziemy z naszą ekipą bardzo przyjemną wyprawę. Poszukuję osób z różnych środowisk - powiedział miliarder. Początkowo Maezawa zamierzał też wziąć ze sobą artystów, miliarder jest bowiem znanym kolekcjonerem dzieł sztuki. Przedsiębiorca, który jest założycielem największego japońskiego sklepu online Zozotown, pokryje całkowity koszt podróży pojazdem SpaceX.

Dwa ostatnie prototypy tego wehikułu eksplodowały podczas testów, co podkreśla ryzyko, z jakim miliarder i jego towarzysze będą musieli się zmierzyć podczas podróży kosmicznej

Autor:mp/dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości