Kuwejt wzmacnia bezpieczeństwo rafinerii. "Do najwyższego poziomu"

Ze świata

Wikipediaa1b7c145-be31-4439-80ca-126f27c5c1f0

Kuwejt, który należy do organizacji skupiającej państwa eksportujące ropę naftową OPEC, podniósł poziom bezpieczeństwa w państwowym konglomeracie Kuwait National Petroleum Company (KNPC) do najwyższego poziomu – informuje Reuters. To odpowiedź władz na wczorajszy zamach samobójczy na meczet szyicki w stolicy kraju.

Działania mające zwiększyć zabezpieczenia zostały podjęte także w podmiotach zależnych konglomeratu – poinformował Sheikh Talal al-Khaled al-Sabah, rzecznik sektora naftowego kraju.

Także KNPC poinformowała, że zwiększyła zakres monitorowania, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Firma ma trzy rafinerie.

W piątek, w odstępie kilku godzin, doszło do zamachów we Francji, Tunezji i Kuwejcie. W Tunezji śmierć poniosło 39 osób, a ok. 40 zostało rannych. W Kuwejcie zginęło 27 osób, a 202 odniosły obrażenia. We Francji jedna osoba zginęła i co najmniej dwie zostały lekko ranne.

Kuwejt jest jednym z najbogatszych i najszybciej rozwijających się krajów arabskich, a główne jego źródło dochodów pochodzi z wydobycia i eksportu ropy naftowej. Wg szacunków na terenie państwa znajduje się ok. 10 proc. światowych rezerw tego surowca. Stawia to Kuwejt w czołówce krajów eksportujących ten surowiec m.in. do USA.

Autor: km / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia