Konsole tej firmy schodzą, jak świeże bułeczki. Producent nie nadąża z produkcją

TVN24 Biznes

Sprzed konsoli za stery drona?TVN24 BiS
wideo 2/2

Nie słabnie popyt na konsole hybrydowe Nintendo Switch na głównych rynkach zbytu. Firma zapowiada zwiększenie produkcji przed sezonem świątecznym. Do końca bieżącego roku fiskalnego wyniki sprzedaży mają sięgnąć 10 milionów urządzeń - podaje dziennik "Wall Street Journal".

W ciągu pięciu miesięcy od premiery Nintendo Switch w marcu 2017 roku producent odnotował sprzedaż ok. 5 mln konsol. Dobre wyniki przełożyły się na wzrost wartości akcji Nintendo z ok. 26 dol. za pakiet na początku bieżącego roku do ok. 42 dol. za pakiet w połowie roku.

Kolejki po konsole

Wysokiemu zainteresowaniu nabywców nie może sprostać produkcja sprzętu. Jak podaje "WSJ" najpoważniejsze niedobory występują na głównych rynkach zbytu produktów Nintendo - w Japonii (26 proc. przychodów firmy) i Stanach Zjednoczonych (43 proc. przychodów), gdzie sklepy wyprzedają kolejne dostawy w przeciągu kilku dni. Z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, w Europie (w tym w Polsce) nie odnotowano podobnych niedoborów. Choć Nintendo zapowiada zwiększenie produkcji przed sezonem świątecznym, a "WSJ" cytuje pracowników przygotowujących się do dostarczenia nawet 18 mln kopii do końca roku fiskalnego, firma nie zmieniła dotychczasowych prognoz mówiących o zamiarze sprzedania w sumie 10 mln urządzeń. Podobne wyniki w pierwszym roku sprzedaży odnotowała konsola Xbox One Microsoftu.

Switch to najnowszy model konsoli do gier Nintendo, łączący w sobie elementy konsoli domowej i przenośnej dzięki modularnemu projektowi obejmującemu odłączane kontrolery i stację dokującą.

Dzięki sukcesowi konsoli Nintendo odżywa też na giełdzie. W Tokio po okresach spadków ich akcje rosną na wartości, sięgając ok. 42 dolarów.

Autor: ps / Źródło: PAP, tvn24bis.pl