Ze świata

Brytyjski komisarz ucieka z Brukseli. "Co się stało, to się nie odstanie"

Ze świata


Brytyjski polityk Jonathan Hill zapowiedział w sobotę, że rezygnuje z pełnienia funkcji komisarza Unii Europejskiej ds. stabilności finansowej, usług finansowych i unii rynków kapitałowych - donosi Reuters. Hill zaznacza, że przyczyną jego decyzji jest wynik referendum w sprawie Brexitu. "Co się stało, to się nie odstanie" - miał powiedzieć komisarz, przekazując informację o rezygnacji.

„Nie uważam, by było właściwe, abym dalej pełnił funkcję brytyjskiego komisarza, tak jakby nic się nie stało” - przekazał Hill w oświadczeniu. - „Dlatego powiedziałem (przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claudowi Junckerowi - red.), że powinienem ustąpić”.

Ostatnie tygodnie

„Przekazanie funkcji musi odbyć się równocześnie w sposób uporządkowany" - zaznaczył Hill, zapewniając, że przez najbliższe tygodnie będzie współpracował z Komisją aż do momentu, kiedy to nastąpi przekazanie funkcji.

Jonhatan Hill to bliski sojusznik premiera Davida Camerona oraz zwolennik pozostania Wielkiej Brytanii w szeregach Unii Europejskiej.

Zobacz: szóstka rozmawia o przyszłości Unii

Autor: ag/gry / Źródło: Reuters, BBC

Pozostałe wiadomości