Za darmo już nic nie zjesz. Brytyjskie linie zmieniają politykę na krótkich trasach

Ze świata

ShutterstockBritish Airways rezygnują z darmowych posiłków, zmiany wejdą w życie 11 stycznia 2017 roku

Linie British Airways kończą z darmowymi posiłkami w klasie ekonomicznej podczas rejsów na krótkich trasach. W zamian przewoźnik zaoferuje pasażerom przekąski lepszej jakości, za które trzeba będzie jednak zapłacić. Przygotuje je firma Marks & Spencer.

Zmiany wejdą w życie 11 stycznia 2017 roku i będą obowiązywać podczas lotów trwających poniżej pięciu godzin.

Na początek płatne posiłki zostaną wprowadzone w samolotach odlatujących z lotnisk Heathrow i Gatwick. Później, latem 2017 roku, zmiana dotknie również rejsów z lotniska London City i Stansted.

Przewoźnik tłumaczy, że zmiana podyktowana jest niezadowoleniem klientów z jedzenia serwowanego na krótkich trasach. Obejmowało ono takie przekąski jak ciastka, chipsy i orzeszki podczas lotów trwających poniżej dwóch godzin oraz małe sałatki podczas lotów trwających powyżej dwóch godzin.

Catering w samolocie

Po zmianach za przekąski trzeba będzie zapłacić nie więcej niż 5 funtów, a jedzenie będzie lepszej jakości. Za jego przygotowanie będzie odpowiadała firma Marks & Spencer.

Za kanapkę z wołowiną trzeba będzie zapłacić 4,75 funta, a za kanapkę z cheddarem 3 funty. Chipsy będą kosztowały 1 funt, a filiżanka herbaty 2,30 funta.

Oferta dla pasażerów klasy biznes nie zmieni się i nadal będą oni otrzymywali darmowe posiłki na pokładzie.

Zobacz, wracają loty komercyjne na Kubę:

Wracają loty komercyjne na Kubę

Autor: tol//ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock