Ze świata

Bezpiecznie i tanio. Pięć kierunków na wakacje

Ze świata

ShutterstockPolacy jednak najchętniej spędzą wakacje w Polsce - jedynie 11 proc. osób wyjedzie za granicę.

Chcesz wyjechać na wakacje za granicę, a jednocześnie nie wydać zbyt dużo? Oto pięć krajów, gdzie Polacy wybierają się najchętniej, kierując się zarówno ceną, jak i bezpieczeństwem.

Jak wynika z analiz portalu eholiday, Polacy, którzy decydują się na spędzenie urlopu za granicą, najczęściej wybierają państwa na południu Europy. Ma na to wpływ niska cena oraz bezpieczeństwo.

Jeszcze niedawno popularny Egipt czy Tunezja nie są już tak chętnie wybierane przez turystów ze względu na zagrożenie terrorystyczne. Oto pięć najpopularniejszych wakacyjnych kierunków Polaków:

Najpopularniejsze kierunki urlopowe Polakóweholiday.pl

1. Hiszpania

Polscy turyści najczęściej wybierają Barcelonę i kurorty nad Morzem Śródziemnym. Kraj znany ze swojej kuchni, tańca flamenco, bitwy na pomidory czy korridy zachęca również pięknymi krajobrazami. Miłośnicy gór również nie będą się nudzić.

2. Grecja

Kryzys finansowy nie zniechęcił podróżników do odwiedzania zarówno zabytków starożytnych Aten, jak i nadmorskich, białych wiosek. Dania kuchni greckiej, pełnej owoców morza i oliwek, przyciągają smakoszy z całego świata.

3. Chorwacja

Od wielu lat jest to jeden z najpopularniejszych kierunków urlopowych wśród Europejczyków. Co roku ponad pół miliona Polaków wybiera się na chorwackie wybrzeża czy wyspy. Wakacje spędzają tam również żeglarze, korzystając z bogatej oferty czarterowej. wyda więcej nad rodzimym morzem.

4. Włochy

Włoska kuchnia, język oraz kultura są słynne na całym świecie. Każdy z regionów stanowi oddzielną atrakcję dla turystów, którzy wybierają się nie tylko do Rzymu czy do nadmorskich kurortów, ale coraz częściej do Toskanii oraz regionów obfitujących w winnice i uprawy oliwne.

5. Portugalia

Najdalej położony na zachód kraj Europy przyciąga pięknymi plażami i cennymi zabytkami. Zaułki Lizbony poznaje coraz więcej osób z całej Europy. Małe miasteczka na wybrzeżu są idealnym miejscem dla tych,którzy poszukują spokoju.

Polacy jednak najchętniej spędzą wakacje w Polsce - jedynie 11 proc. osób wyjedzie za granicę.

Gdzie Polacy spędzą wakacje?eholiday.pl

Turystyczna mapa świata. Jakich krajów unikać, planując wakacje?

Autor: PMB/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości