TVN24 Biznes | Ze świata

Awaria stron internetowych wielu linii lotniczych. Korzystały z tego samego systemu

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
PAP

Strony internetowe dużych amerykańskich linii lotniczych, takich jak American, Delta, Southwest i United Airlines, nie działały w czwartek. Problemy miały też linie Virgin Australia oraz największe australijskie banki. Powodem była awaria systemu Akamai, z którego usług firmy te korzystały.

O awarii jako pierwszy poinformował serwis Downdetector. Według jego doniesień przestały działać strony internetowe American Airlines, Southwest Airlines, United Airlines i Delta Air Lines. Ponad 1000 osób miało zgłosić problemy z witryną American Airlines, 400 z Delta Air Lines, zaś po 300 osób z American Airlines i United Airlines. Z tego powodu Southwest Airlines odwołały prawie 300 lotów i opóźniły około 500.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Awarie w USA, awarie w Australii

Australijskie linie lotnicze Virgin Australia i główne banki w tym kraju doświadczyły w czwartek rano czasu lokalnego tego samego problemu. Ich strony internetowe zaczęły być dostępne dopiero w późnych godzinach popołudniowych.

Bank Australii poinformował w czwartek, że z powodu trudności technicznych obroty długoterminowymi obligacjami zostały odwołane.

Początkowo nie było jasne czy awarie w Australii i USA są ze sobą powiązane. Virgin Australia wskazały w oświadczeniu, że czwartkowe problemy wynikły z awarii systemu dostarczania treści Akamai oraz że wszystko wróciło już do normy. Akamai to jedna z największych firm zajmujących się przechowywaniem danych w internecie.

Awarie nastąpiły nieco ponad tydzień po tym, jak tysiące rządowych, informacyjnych i społecznościowych stron internetowych na całym świecie przestało na krótki czas działać z powodu problemów technicznych globalnej sieci dostarczania treści online Fastly.

American AirlinesShutterstock

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock