Oscypek, Gzik, Molo na polskich torach? Internauci wybiorą nazwy pociągów

Z kraju

Dart, czyli nasze polskie Pendolino. Zobacz niesamowity produkt PesyPKP Intercity
wideo 2/4

Pasażerowie będą mogli podróżować pociągami, których nazwy bezpośrednio kojarzą się z odwiedzanymi regionami. O ostatecznym wyborze nazw dla 16 składów PKP Intercity zdecydują internauci w plebiscycie, który potrwa od 29 sierpnia do 4 września.

Partnerami tegorocznej edycji plebiscytu są wojewodowie. Z urzędów wojewódzkich PKP Intercity otrzymało propozycje nazw, które nawiązują do regionów. Odwołują się one między innymi do historii, dziejów wybitnych postaci, do kultury czy miejscowych atrakcji turystycznych - czytamy w komunikacie.

Nazwy pociągów

O nazwy ubiega się 16 składów PKP Intercity. Przewoźnik wskazuje, że dzięki tej inicjatywie, pasażerowie będą mogli podróżować pociągami, których nazwy bezpośrednio kojarzą się z odwiedzanymi przez nich regionami.

Wśród plebiscytowych propozycji znalazły się między innymi Oscypek, Kampinos, Branicka, Gzik czy Grunwald. Pociągi z wybranymi w głosowaniu nazwami będą kursowały m.in, na trasach Szczecin - Kraków, Łódź - Warszawa, Poznań - Kraków, Katowice - Poznań, Białystok - Łódź czy Warszawa - Terespol. "Mamy nadzieję, że tegoroczny plebiscyt na nazwy pociągów PKP Intercity, tak jak w poprzednich latach, będzie cieszył się dużym zainteresowaniem podróżnych"– mówi cytowany w komunikacie Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

"Chcemy w ten sposób zachęcić naszych pasażerów do odkrywania wyjątkowych miejsc na turystycznej mapie Polski i do pogłębiania wiedzy o naszym kraju" - dodaje.

Kto może głosować

By zagłosować należy odwiedzić profil "PKP Intercity. Pociąg do podróży" na Facebooku i w specjalnie przygotowanych ankietach wybrać jedną z trzech propozycji nazw dla każdego z 16 połączeń.

Lista proponowanych nazw pociągówPKP Intercity

Jak przypomniano, w ubiegłorocznym głosowaniu wzięło udział blisko 28 tysięcy osób. Najpopularniejsza propozycja nazwy - Haller - dla pociągu relacji Szczecin - Zakopane, otrzymała ponad 2200 głosów.

Z kolei druga odsłona plebiscytu nawiązywała do polskiej kultury, historii i sztuki. Obecnie podróżujący na trasie z Poznania do Gdyni mogą odbyć przejazd składem TLK Awangarda, natomiast z Warszawy do Przemyśla kursuje pociąg TLK Pomarańczarka.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP Intercity