Chwalą się kolejnym rekordem i planują rozbudowę

Z kraju

Fakty TVNW samym 2016 roku było ich blisko 2 miliony 900 tysięcy, a obecny rok zapowiada się tak samo obiecująco

Lotnisko w Modlinie podczas 10 lat swojej działalności obsłużyło już dziewięć milionów pasażerów. Z roku na rok z portu tego korzysta coraz więcej podróżnych, dlatego zarząd planuje rozbudowę lotniska.

"Od początku swego istnienia, a więc od 2012 roku, z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin korzysta coraz więcej podróżnych. W samym 2016 roku było ich blisko 2 miliony 900 tysięcy, a obecny rok zapowiada się tak samo obiecująco" - poinformowali przedstawiciele portu w komunikacie.

Rozwój lotniska

W 2014 roku w porcie odprawiono ponad 1,7 mln osób, a rok później blisko 2,6 mln. "Wzrost ten zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego portu. Podróżni korzystają u nas z lotów do najważniejszych miast w Europie. Mam na myśli zwłaszcza te, do których lata się w celach zawodowych i turystycznych" - powiedział cytowany w komunikacie p.o. prezesa portu Leszek Chorzewski. Od 15 lipca 2012 r. na lotnisku w Modlinie operuje irlandzki Ryanair, obsługujący loty międzynarodowe do 44 miast, w tym m.in. do Londynu, Brukseli, Dublina, Rzymu czy Barcelony.

Właścicielami portu są: Agencja Mienia Wojskowego (34,43 proc. udziałów), województwo mazowieckie (30,37 proc. udziałów), Państwowe Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze (30,39 proc. udziałów) oraz Nowy Dwór Mazowiecki (4,81 proc. udziałów). Z największego portu lotniczego w Polsce, czyli warszawskiego Lotniska Chopina, tylko w ubiegłym roku skorzystało 12,8 mln podróżnych; na drugim miejscu jest port Kraków Balice (prawie 5 mln osób), a na trzecim - lotnisko w Gdańsku (4 mln pasażerów).

Autor: MG/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN