TVN24 Biznes | Z kraju

Partia alkoholu wycofana ze sprzedaży. "Możliwość zanieczyszczenia produktu fragmentami szkła"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Partia alkoholu wycofana ze sprzedaży
GISPartia alkoholu wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny w piątek opublikował ostrzeżenie publiczne dotyczące jednej partii ginu Seagram's Gin wyprodukowanego przez spółkę Wyborowa. Powodem jest "możliwość zanieczyszczenia produktu fragmentami szkła".

"W związku z incydentem w zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze dotyczącym kilkunastu butelek Seagram's Gin, Zarząd firmy Wyborowa S.A. podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii ginu - Seagram’s Gin o pojemności 0.7l i numerze partii: 21011371 który można znaleźć w dolnej części, na tylnej etykiecie butelki" – poinformowała spółka Wyborowa w komunikacie zamieszczonym na stronie.

Jak dodano, "działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu".

GIS

Informacje dla klientów

Przedstawiciele GIS wskazali, że "nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem".

Spółka Wyborowa prosi wszystkich klientów, którzy zakupili wycofywaną partię ginu, aby powstrzymali się od konsumpcji oraz o pilny kontakt z infolinią lub o wiadomość na adres e-mail.

Firma zapewniła, że "o konieczności natychmiastowego wstrzymania sprzedaży i wycofania tej partii produktu zostali poinformowani dystrybutorzy, jak również odpowiednie instytucje".

KOMUNIKAT SPÓŁKI

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości