Suplement diety wycofywany z obrotu. "Spożycie wiąże się z ryzykiem dla zdrowia"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
PAP
TVN24GIS ostrzega przed suplementem diety

W suplemencie diety dla mężczyzn "Total Men" wykryto syldenafil, spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia - ostrzega Główny Inspektor Sanitarny. Dodaje, by nie spożywać żadnej partii tego produktu.

GIS poinformował, że syldenafil to substancja, która nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. "Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia" - podkreślono w komunikacie.

Chodzi o suplement diety "Total Men" 5 tabletek wyprodukowany dla Gertix International, England, Nimrod Ave 110, Stafford ST16 3WU z datą minimalnej trwałości do marca 2022.

"Może stanowić zagrożenie dla zdrowia"

GIS wskazał w komunikacie, że władze Wielkiej Brytanii poinformowały, że firma Gertix International nie jest zarejestrowana przez MHRA (Medicines and Healthcare Regulatory Authority - Urząd Regulacji Leków i Opieki Zdrowotnej), a podany na opakowaniu produktu adres nie istnieje.

Państwowa Inspekcja Sanitarna, jak podaje GIS, prowadzi działania w celu identyfikacji wszystkich podmiotów wprowadzających do obrotu kwestionowany produkt i wycofania go ze sprzedaży.

"W związku z powyższym zachodzi podejrzenie, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i jest niezgodny z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa żywności" - czytamy. Dlatego też - przekonuje GIS - produkt może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów i nie należy spożywać żadnej jego partii.

GIS
GIS

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24