Z kraju

"The Independent" znika z kiosków. Przenosi się do sieci

Z kraju


Brytyjski dziennik "The Independent" nie będzie już ukazywał się w druku. Ostatni numer gazety trafi do kiosków 26 marca tego roku. Później będzie dostępna tylko w wersji cyfrowej.

Jak podaje Reuters szefostwo brytyjskiego dziennika postanowiło zamknąć tradycyjne wydanie "The Independent". Ostatni drukowany numer będziemy mogli kupić 26 marca. Podobny los spotka niedzielne wydanie gazety, czyli "The Independent on Sunday", którego ostatni numer ukaże się 20 marca tego roku.

Koniec druku

Właściciele "The Independent" zadecydowali, że będą inwestować w wersję cyfrową pisma. Po zamknięciu tradycyjnej formy gazety, dziennik będzie dostępny już tylko na stronie internetowej. To nie koniec zmian w wydawnictwie. Likwidacja papierowego wydania oznacza, że część pracujących tam dziennikarzy i redaktorów zostanie zwolniona. Inwestycje czekają natomiast dział internetowy, który zyska redakcje w Europie, na Bliskich Wschodzie oraz Azji. Natomiast redakcja w Stanach Zjednoczonych zostanie rozbudowana. Jak podaje agencja Reuter,s powołując się na informacje właścicieli "The Independent", obecnie serwis internetowy pisma jest opłacalny, a władze dziennika oczekują, że w tym roku przychody wzrosną o 50 proc.

Zmiana właściciela?

"The Independent" to brytyjski dziennik o charakterze liberalno-centrolewicowym. Wydawany jest od października 1986 roku. W 2010 roku został przejęty przez rosyjskich milionerów Aleksandra i Jewgienija Lebiediewów (ojca i syna).

Teraz jednak inwestorzy chcą pozbyć się dziennika i - jak podaje "Financial Times" właśnie negocjują sprzedaż dziennika wraz ze wszystkimi dodatkami brytyjskiemu holdingowi Johnston Press.

Autor: msz//bgr / Źródło: Reuters, Financial Times

Pozostałe wiadomości